SUBSIM Radio Room Forums



SUBSIM: The Web's #1 resource for all submarine & naval simulations since 1997

Go Back   SUBSIM Radio Room Forums > Subsim International > Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne
Forget password? Reset here

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-02-07, 01:13 PM   #301
Tasman
Gunner
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 99
Downloads: 61
Uploads: 0
Default

Marco po prostu nadaj temu raportowi kolejny numer i zaliczymy go. Dwóch graczy to dośc.
Tasman is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 08:13 PM   #302
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default

Napisałem posta "ku przestrodze"
Janko nadaj kolejny numer i tyle
__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 05:41 AM   #303
janko175
Sailor man
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 45
Downloads: 1
Uploads: 0
Default

POLISH RUN 169 (02.02 .2007 ;godz: 20;30)
MISJA:"POLARNY HARPUN"
ROK:1944 ;godz.8:00-9:30
POGODA: zachmurzenie -częściowe
opady-brak
mgła-lekka
HOST:Torpedos23
USTAWIENIA: 100% REAL
UCZESTNICY:
1 Torpedos23- KIA- bez zatopień
2 s3bamaya -KIA-bez zatopień
3 kultura------ -KIA- bez zatopień
4 janko175 ----KIA- bez zatopień





Misja z serii "tylko dla Orłów" Amerykańska eskorta wyposażona w najnowsze gadżety do zwalczania okrętów podwodnych nie dała nam absolutnie żadnych szans . Nawet zachowanie grobowej ciszy na okręcie nie dawało żadnych nadzieji na pozostanie niewykrytym .Praktycznie pierwszy ping z sonaru aktywnego brzmiał ,jak wyrok smierci .
janko175 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 06:15 AM   #304
janko175
Sailor man
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 45
Downloads: 1
Uploads: 0
Default

POLISH RUN 170 (02.02.2007 ;godz.22:00)
MISJA:Inwazja na Normandie
ROK :1944
POGODA: opady-brak
----------mgła-lekka
HOST: Kultura
USTAWIENIA: 100% REAL
UCZESTNICY:
1 Rico1578 -przeżył/2 zatopienia
--Loading ship tank 2156
--Loading ship tank 2160
-----------------------------------
razem 4316
2 Borys.ok -przeżył /1 zatopienie
--Liberty Cargo 7346

3 janko175 przeżył / bez zatopień
4 kultura ---KIA ---bez zatoień
5 PL_Arek71--KIA-- 1 zatopienie
--Loading Ship Tank 2157
6 majama_PL ---KIA --bez zatopień
7 Leocord---rozłączony -nie liczony




Misja również bardzo trudna głównie ze względu na płytki akwen działań i wsparcie lotnicze eskorty. Od samego początku miałem dość daleko do konwoju ,ale jak tylko pojawiły się na widoku pierwsze okręty eskorty ,zarządziłem cichą pracę na okręcie i z prędkoscią 1 kts próbowałem się zbliżyć na odległość skutecznego strzału. Na 30 min przed końcem zostałem wykryty przez zabłąkaną korwette .Miałem jednak dużo szczęścia ponieważ korwetta chyba nie miała już żadnych bomb i próbowała mnie zatopić przez taranowanie , co ze względu na mały tonaż 950 brt wcale jej nie wychodziło . Praktycznie mój kadłub został nienaruszony ,zato korweta ,po jednym z przejść wybiła sobie dziurę w prawej burcie ,ale ciągle nie dawała za wygraną . Na szczęście inne okręty eskorty nie dały jej wsparcia i tak szczęśliwie udało mi się przeżyć
janko175 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 01:08 PM   #305
janko175
Sailor man
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 45
Downloads: 1
Uploads: 0
Default

POLISH RUN 171 (03.02.2007;GODZ 17:00)
MISJA: Demony i błyskawice"
ROK:1940.07.03 godz:01:30-3:30
POGODA: zachmurzenie -silne,
-----------wiatr-słaby
-----------mgła -lekka
HOST: kultura
USTAWIENIA: 100% REAL

UCZESTNICY:
1 kultura -przeżył /1-zatopienie
-Small Tanker 4251
2 Rico1578-przeżył / 3 zatopienia
- J class destroyer 1960
-C2 cargo-----------6397
-C2 Cargo----------6447
3 janko175 -przeżył -bez zatopień
4 Torpedos23 --KIA- bez zatopień
5 PL_Dawid -rozłączony -nie liczony

janko175 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 06:10 AM   #306
majama
Seaman
 
Join Date: Dec 2004
Location: Poland
Posts: 41
Downloads: 7
Uploads: 0
Default Polish Run 172

Server Polish Run & Sea Devils

Rok 1944
Pogoda: Zachmurzenie małe, wiatr słaby mała fala

SD_Wolf --KIA----------3-- DD 1850 , 1192 , 2325 BRT
SD_Kultura --SURV----1 DD 2501 BRT
Topp---SURV-----------3 Statki towarowe 2013 , 7365 , 7765 BRT
Rico---SURV------------bez zatopień
Majama_PL---SURV----bez zatopień
Janko175---SURV------bez zatopień
David_PL---SURV------rozłączony nie liczony
SD_Borys---SURV-----bez zatopień

Misja w porywach dość bogata w emocje , niestety zakończyła się rozlączeniem wszystkich graczy.W tej misji popisał się Topp zatapiając trzy statki . SD_Wolf zginą walcząc

Gra skonczyla sie przed czasem przez rozlaczenie wszystkich oprocz serwera wiec nie kazdy zdazyl cos zatopic (tak jak ja)
majama is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 06:27 AM   #307
majama
Seaman
 
Join Date: Dec 2004
Location: Poland
Posts: 41
Downloads: 7
Uploads: 0
Default Polish Run 173

Misja generowana, rok 1940, eskorta średnia, pogoda ładna
uboty typ VIIB i VIIC (1940)

Majama_PL, przezyl, 2 zatopienia: 8389t (Coastal merch 1994t + C2 Cargo 6395t)

PL_Stett, przezyl, 1 zatopienie (Flower Corwette 950t)

PL_Marco, KIA, 1 zatopienie (V&W DD 1188t)

PL_Arcturus, przeżyl, bez zatopien

PL_Arek, KIA, bez zatopien

Misja miała losowa wielkosc konwoju i eskorty wiec nie bylo wiadomo co spotkamy, jak na wojnie. Osobiscie wolałbym eskorte elitarna w tym roku ale okazalo sie ze tez nie bylo latwo przy sredniej. Jak zobaczylismy konwoj i okazalo sie ze jest tylko jeden niszczyciel i kilka korwet to przepowiadałem masakre i wielkie zwyciestwo. Tym bardziej ze Marco pierwsza torpeda wyeliminowal jedynego DD. Ale korwety calkiem dobrze sobie radzily. Zatopily dwoch z naszych a reszte z nas pogonily na gleboka wode. Glebiej dawalo sie unikac bomb ale nie dalo sie latwo oderwac od nasluchujacych korwett w tej ciszy na morzu.



majama is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 07:34 AM   #308
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default Polish Run 174

Polish Run 174 (data: 06.02.2007, godz. 20:30)
Misja: SD Falklandy-Wyspa Duchów
Host: lucienSeth
Ustawienie: 100% Real
Czas trwania: 120 min
---------------------------------------------------------------
marco_551 - przeżył - 3 zatopienia:
  • Fiji Light Cruiser - 10 725 t
  • Troop Transport - 8 027 t
  • T3 Tanker - 11 668 t
----------------------------------
Razem: WS: 10 725 t + MS: 19 695 t = 30 420 t
---------------------------------------------------------------
lucienSeth - KIA - 4 zatopienia:
  • Hunt I Destroyer - 1 000 t
  • Clemson Destroyer - 1 190 t
  • Somers Destroyer - 1 850 t
  • Troop Transport - 8 026 t
-----------------------------------
Razem: WS: 4 040 t + MS: 8 026 t = 12 066 t
---------------------------------------------------------------
Tavor2007 - KIA (rozłączony) - 1 zatopienie:
  • Auxiliary Cruiser - 13 850 t
----------------------------------------------------------------
janko175 - KIA - bez zatopień
----------------------------------------------------------------



----------------------------------------------------------------
Misja bardzo łatwa. Pogoda doskonała, ale zapadający zmrok skutecznie maskował zbliżające się DD, które wyłaniały się niespodziewanie z mroku. Tak było z pierwszym którego zauważyłem. Poszedłem na peryskop i cichutko podszedłem drania i wpakowałem mu cygaro prosto w pysk .
Następny jak mucha do miodu podpłynął do miejsca zdarzenia i też dostał jw., a potem i trzeci .
W tym czasie marco_551 skradał się do FIJI i wpakował mu prezent pod kadłub. Chwilę potem nasz nowy Kapitan (Witam na pokładzie ) Tavor2007 zaliczył AC.
Ja w tym czasie dorwałem jeszcze TT.
Stan meczu po 1h i 45 min 6 : 0 dla zespołu U-Boot'ów .
Jednak później rozłączył się Tavor2007 (spieszył się do pracy). Potem Janko sie zniecierpliwił, bo za daleko wylądował, wyszedł na powierzchnie i ściągnął na siebie eskorte. Jednak niestety później DD wykończyły go.
Tak więc zostało nas dwóch. marco_551 dorwał swojego T3 którego wcześniej uszkodził, a DD nie pozwalały mu go dobić.
Ja natomiast widząc na horyzoncie C3, którego wcześniej trafiłem, i nie widząc eskorty w pobliżu wynurzyłem się i na powierzchni chciałem dziada dojść.
Niestety po drodze jak duch wychylił z ciemności V&W. Dałem na peryskop i chciałek go załatwić. Niestety torpeda nie wybuchła, nie zdążyła się uzbroić.
DD przejchał się nademną i dostałem pełny pakiet bombek i spocząłem na dnie na 3 min przed końcem.
Cóż podobno apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale trzeba uważać coby się nie zadławić

Kilka fotek z patrolu
__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.

Last edited by lucienSeth; 02-09-07 at 02:57 AM.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 03:24 PM   #309
SD_kultura
Swabbie
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Default

Male info

Misja nazywala sie:

"Falklandy-Wyspa Duchów"

O tyle to jest istotne, ze jesli korzysta sie z czyjegos dorobku wypada o tym wspomniec. Nie jest to misja generowana, nie jest to misja z pakietow WPL. Ta misja jak i wiele innych ma swojego (swoich) autorow i jesli nawet nie jest podpisana imiennie to nalezaloby chocby napisac jej tytul!!!
oraz,ze pochodzi z dorobku Seadevils - samo SD malo mowi.


Na forum Seadevils jest opis z tej samej misji rozgrywanej rownolegle.

http://www.seadevils.pl/forum/viewtopic.php?p=7262#7262

PONIEWAZ MOGE BYC ZLE ZROZUMIANY CHCE PODKRESLIC ZE TO CO NAPISALEM W POSTACH TO TYLKO I WYLACZNIE MOJE WLASNE PRZEMYSLENIA I NIE DZIALAM Z UPOWAZNIENIA TWORCOW JAKICHKOLWIEK KLANÓW CZY FORMACJI

Last edited by SD_kultura; 02-11-07 at 03:59 PM.
SD_kultura is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 03:03 AM   #310
lucienSeth
Medic
 
Join Date: May 2006
Location: Poland
Posts: 162
Downloads: 8
Uploads: 0
Default

Kultura hmm jakby ci tu powiedzieć nie pisałem raportu w domu a nie pamiętałem nazwy misji.
A jeśli już chodzi o zasady to zaczynacie mi grać na nerwach.
Nie bądźcie bardziej papiescy niż sam paież ok?
Bo tak nawiasem mówiąc to gdzie jest raport równoległej misji ?
Podobno Oba serwery byłe pod nazwą SeaDevils & PolishRun - to gdzei jest raport na SubSim lub PR?
Cholera już drugi post w tym tonie czytam.
Może lepiej najpierw zapytać dlaczego lub napisać same info dopiero jak nie ma reakcji to wyjeżdżać z tego typu tekstami? Nie tylko będzie lepiej ale i zdrowiej.
__________________
Człowiek budzi się rano, morze budzi się w nocy.
lucienSeth is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 06:30 AM   #311
Abd_von_Mumit
The Old Man
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa, Polska
Posts: 1,453
Downloads: 46
Uploads: 4
Default

Quote:
Originally Posted by SD_kultura
Male info

Misja nazywala sie:

"Falklandy-Wyspa Duchów"

O tyle to jest istotne, ze jesli korzysta sie z czyjegos dorobku wypada o tym wspomniec. Nie jest to misja generowana, nie jest to misja z pakietow WPL. Ta misja jak i wiele innych ma swojego (swoich) autorow i jesli nawet nie jest podpisana imiennie to nalezaloby chocby napisac jej tytul!!!
oraz,ze pochodzi z dorobku Seadevils - samo SD malo mowi.
Nie wiem, o co Wam chodzi, chłopaki, ale to brzydkie, co się dzieje. Na całym SubSim nie widziałem tylu sprzeczek, a przeglądam wiele działów, ile tu, w JEDNYM WĄTKU. Czyżbyśmy faktycznie tak bardzo podpadali pod stereotypy Polaka-kłótnika i zawistnika?

Co zaś do "korzystania z czyjegoś dorobku", to sprawa jest dla mnie prosta: jeśli się wypuszcza produkt "za darmo" w sieć, jak ta misja, to po to, by ludzie się nim bawili, a nie żeby z czcią wymieniali imiona jego autorów. Chcą - niech się do nich nawet modlą. Nie chcą? Nie muszą ich nawet poznawać. Autorzy największych modów do SH3 nie umieścili nawet na ich ekranach powitalnych etc. swoich imion ani nie narzucają się z nimi w żadnej innej formie. Czasem wręcz trudno dojść do tego, kto jest czego autorem. A tu widzę dopominanie się... To co to za "darmowość" produktu, skoro potem jednak żąda się opłaty w postaci wymieniania imienia?
__________________
Long, hard, wet and full of seamen. My precious.
SH3+GWX+OLC — sunk x4, retired x2; SH5+TDW — still exploring
My SH5 mods: EQuaTool - Elite Quality Map Tools, Patrol Routine Scripts, No Logo Intro Menu_Animation, Less Annoying Stopwatch
Links: SH5 mods I use, FileFront, Manual plotting how-to
Abd_von_Mumit is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 06:41 AM   #312
whiskey111
Machinist's Mate
 
Join Date: Jan 2006
Location: Poland
Posts: 129
Downloads: 185
Uploads: 0
Default

Pozwolę sobie na małą dygresję w temacie.
Nazwa servera widniejąca w raporcie to jedno, ranking PR czy SD to drugie.
Z pomysłu wspólnego ranku jak widać ostała się tylko nazwa servera...
Jeśli chcecie wklejać raporty z własnego rankingu na subsim- wklejajcie. Pamiętajcie jednak proszę o autorach misji - brak ich umieszczania daje do zrozumienia czytającym temat o jej pochodzeniu...

Natomiast raporty z misji rankingowych SD są umieszczane tam gdzie ich miejsce - w dziale raportów forum SD.
whiskey111 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 07:13 AM   #313
SD_kultura
Swabbie
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Default

Abd_von_Mumit mysle, ze jest to dyskusja miedzy Polish Run a Seadevils i nie jestem w ogole przekonany czy mozesz sie wypowiadac o sprawach, ktorych nie znasz- nie ma ciebie ani w ranku Polish Run, ani w ranku Seadevils, nie znasz ustalen etc.
Poczytaj sobie moze polskie fora, poznaj temat a pozniej z uwaga wyslucham twojego glosu.
Na kazdym kroku Polish Run pomija slowo Seadevils i my sie na to nie godzimy.
Odnosze wrazenie, ze PR usilnie stara sie zatrzec informacje, ze Seadevils istnieje gdyz obawia sie, iz niebawem ranki na PR beda juz nie tylko 2 osobowe, ale nawet 1 osobowe...
Seadevils udostepnia swoj dorobek innym, ale wymaga aby bylo to odnotowane.
Dajemy regulamin jest napisane, ze to ragulamin taki i taki powstal na podstawie regulaminu Seadevils. Dajemy wzor rankingowy i jesli bedzie on uzyty rowniez ma byc napisane, ze jest to wzor Seadevils. Jesli dajemy jakiejs grupie, lidze misje do rozgrywania gier rankingowych, to rowniez tego wymagamy. Natomiast osoby prywatne moga robic z tym co chca i niczego nie oczekujemy zyczac wszystkim dobrej zabawy. Jest to zwyczaj zupelnie normalny i szeroko rozpowszechniony we wielu dziedzinach zycia.

PONIEWAZ MOGE BYC ZLE ZROZUMIANY CHCE PODKRESLIC ZE TO CO NAPISALEM W POSTACH TO TYLKO I WYLACZNIE MOJE WLASNE PRZEMYSLENIA I NIE DZIALAM Z UPOWAZNIENIA TWORCOW KLANOW JAKICHKOLWIEK CZY FORMACJI

Last edited by SD_kultura; 02-11-07 at 03:58 PM.
SD_kultura is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 07:22 AM   #314
Abd_von_Mumit
The Old Man
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa, Polska
Posts: 1,453
Downloads: 46
Uploads: 4
Default

Quote:
Originally Posted by SD_kultura
Abd_von_Mumit mysle, ze jest to dyskusja miedzy Polish Run a Seadevils i nie jestem w ogole przekonany czy mozesz sie wypowiadac o sprawach, ktorych nie znasz- nie ma ciebie ani w ranku Polish Run, ani w ranku Seadevils, nie znasz ustalen etc.
Poczytaj sobie moze polskie fora, poznaj temat a pozniej z uwaga wyslucham twojego glosu.
Seadevils udostepnia swoj dorobek innym, ale wymaga aby bylo to odnotowane.
Dajemy regulamin jest napisane, ze to ragulamin taki i taki powstal na podstawie regulaminu Seadevils, dajemy wzor rankingowy i jesli bedzie on uzyty rowniez ma byc napisane, ze jest to wzor Seadevils. Jesli dajemy jakiejs grupie, lidze misje do rozgrywania gier rankingowych, to rowniez tego wymagamy. Natomiast osoby prywatne moga robic z tym co chca. Jest to zwyczaj zupelnie normalny i szeroko rozpowszechniony we wielu dziedzinach zycia.
1. Dyskusja toczy się tu, nie na polskich forach, i obaj jesteśmy równoprawnymi użytkownikami SubSim, możemy się więc wypowiadać w otwartych wątkach dostępnych dla wszystkich, dzieląc się swoją opinią. Jeśli jest to sprawa tylko między kimś a kimś, to niech zainteresowani toczą dyskusję na forum niepublicznym. Amen.

2. Polskie fora czytuję i nawet się czasem wypowiadam, ale to nie ma nic do rzecz - patrz pkt 1.

3. Jeśli w 'licencji' stoi jasno, że przy wykorzystaniu tej misji trzeba podac jej nazwę/źrodło/cokolwiek, to oczywiście używający jej powinni działać zgodnie z licencją, czyli wolą twórcy. Co do 'osób prywatnych' - gracze 'Polish Run' to osoby jak najbardziej prywatne do szpiku kości, jak całe 'Polish Run' i ich zabawa.

Dodane: W rankingach mnie nie ma, bo nie jestem ze względów technicznych/życiowych w stanie grać w sieci. Acz bardzo żałuję. Gdybym mógł, też musiałbym się chwilkę zastanowić, z kim będę grał. Takie dyskusje, jak ta zaczęta kilka postów temu, na pewno nie przekonywałyby mnie do Polis Run, ani tym bardziej do SeaDevils. Jestem przekonany, że zdawałeś sobie sprawę, gdy pisałeś swój pierwszy post w tej sprawie, że będzie to miało skutek raczej odstręczający. Jeśli w całej tej aferze chodzi o to, do której z grup będą ściągać nowi gracze, to wszystko wskazuje na to, że właśnie pomogłeś Polish Run zamiast SeaDevils.

Dodane 2: Jest coś jednak w tym stereoptypie polskiej kłótliwości. Naprawdę w żadnym innym wątku grupy grających wspólnie w sieci nie znalazłbym dyskusji na taki temat i w tym tonie. Moemy się naprawdę wiele nauczyć od ludzi z innych krajów w dziedzinie kultury dyskusji.
__________________
Long, hard, wet and full of seamen. My precious.
SH3+GWX+OLC — sunk x4, retired x2; SH5+TDW — still exploring
My SH5 mods: EQuaTool - Elite Quality Map Tools, Patrol Routine Scripts, No Logo Intro Menu_Animation, Less Annoying Stopwatch
Links: SH5 mods I use, FileFront, Manual plotting how-to
Abd_von_Mumit is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 10:39 AM   #315
whiskey111
Machinist's Mate
 
Join Date: Jan 2006
Location: Poland
Posts: 129
Downloads: 185
Uploads: 0
Default

Co tu się dzieje... dyskusja jak zawsze zmierza w odwrotnym kierunku niż powinna i jak zawsze kończy się na wymądrzaniu się wszystkich jej uczestników.
A zaczęło się od posta, który miał uregulowaćpewne nieścisłości w podejściu do sprawy.
Kończy się jak zawsze na nudnej bez owocnej gadaninie...
whiskey111 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 04:14 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright Š 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.