PDA

View Full Version : Polish Language version of SH3 + Grey Wolves Mod


VanDannski
09-06-06, 12:11 AM
Long time lurker, first time poster.

I have the Polish language version of Silent Hunter 3, patched to 1.4.
I played vanilla version for quite some time and i reckon its time for me to make things more fun by modding over to Grey Wolves.

My question is this : Is the Grey Wolves mod compatible with the Polish language version of SH3 ?

Thanks in Advance,

Dan

Myszkin
09-06-06, 02:23 AM
Yes, it is.

VanDannski
09-06-06, 02:35 AM
Excellent, I was worried that id end up having to buy a new copy.

Dzieki.

jaxa
09-06-06, 09:14 AM
Kompatybilna jest jak najbardziej, ale musisz wziąć pod uwagę, że GW nadpisze ci część plików tekstowych, a więc komunikaty i inne rzeczy będziesz miał po angielsku.

XXi
09-07-06, 05:05 AM
Dlatego najlepiej wybrać niemiecką instalację - wówczas wszystko jest po niemiecku i klimatycznie :) polecam zdecydowanie.

Trollus
09-07-06, 07:31 AM
Czesc Wam
Mam takie pytanie ogólne. Własnie odinstalowalem sh3 bo liczba błędów i niedociągnięc ostatecznie przelała czarę goryczy. Jeśli sh4 będzie równie słaby to poprostu nie wydam już pieniędzy na oryginał. Moja gra była mocno 'zmodowana' ale jednak wielu błędów nie udało mi się pozbyc. Jedynym wyjściem wydaje się byc GW i jego kolejne wersje. Tyle że na moim sprzęcie (P4 2.0 Ghz, 768 MB RAM, Radeon 9600 SE), gra poprostu odmawia współpracy...
1. Czy dodatek GW 1.1 poprawia znacznie szybkośc działania gry?
2. Jakie dodatki na dzień dzisiejszy doradzacie (chodzi mi o rozszerzenia GW, nie jestem na bierząco)?
3. Czy powstała już jakaś nowsza wersja NYGM Damage Mod? Sorry, ale utrudnienia w tym dodatku uważam za przesadne, choc pomysł dobry.
4. Czy GW zawiera którąś z wersji Improved Convoys? Używałem tego dodatku i mam mieszane uczucia. Niemal kompletny brak pojedynczych statków po '41 to przesada. Rozumiem ograniczenie pojawiania się ich na mapie ale tylko tyle. Doszlo do tego, że patrol w rejonie np. freetown mijał się z celem. Jakie rozwiązanie zastosowano w GW w tej kwestii?

Dziekuję za odpowiedź
Pomyślnych łowów

jaxa
09-07-06, 09:57 AM
1. Wielkiej różnicy w szybkości działania pomiędzy GW 1.0 i GW 1.1a nie zaobserwowałem - jeśli zależy ci na płynności gry to nie instaluj "Tanker IV Seafloor mod", bo znacznie spowalnia.
2. Na GW 1.1a zarzucam tylko Chomu's Intergated Orders for GW 1.1 (nowe rozkazy i ich ikony), Drifter's Realism Mod 1.01a (dawny Longer Repair Times), który wydłuża czas napraw uszkodzeń czyniąc go bardziej realistycznym i kilka modów graficznych, np. Sub Crew v.5
3. Z tego co wiem, to nie ma oddzielnego NYGM Damage Mod do ściągnięcia, aktualny NYGM to wersja 2.0, niedługo ma wyjść 2.2.
4. Chyba nie, zresztą jeśli nie będzie ci odpowiadać kampania w GW 1.1a to możesz zainstalować dla sprawdzenia Unified Campaign for GW.

To by było na tyle, zresztą trzeba kończyć, bo nas objadą za pisanie po polsku, a nie po angielsku.