PDA

View Full Version : Co ostanio w swiecie SHIII


NiKuTa
03-26-06, 01:02 PM
Przez jakis ostanio (ponad) miesiąc nie zaglądałem na subsima (awaria). :/
Chciałbym sie dowiedzieć jakie ciekawe ostatnio wyszły mody. Kurka przeglądać ponad 8 stron nowych postów to troszke jak dla mnie za dużo, więc może pomożecie mi.

Co dobrego wyszło ostatnio ????

XXi
03-27-06, 09:25 AM
Wyszły dwa, oba gigantyczne...

Tonnage Mod oraz Grey Wolves (w skrócie GW).
Oba zmieniają nieco grafiki i dźwięków, ale przede wszystkim wywracają kampanię do góry nogami. Zwłaszcza Tonnage Mod, zmienia zupełnie system tonięcia statków, zmienia zasady jeśli chodzi o renown i przydział wyposażenia ( nowe jednostki i wyposażenie NIE kosztują, powodują jedynie dłuższy pobyt w bazie z uwagi na czas zainstalowania i przeszkolenia załogi).

GW używa starego systemu w tej kwestii, lecz kampania i ruch jednostek zostały znacznie zmienione. Używa tego samego systemu tonięcia ale dorzuca jeszczew bodaj jedną czy dwie nowe jednostki (min. stary statek pasażerski ), zmienia większość grafiki i dźwięku. W jego skład wchodzi Harbour Traffic 1.47

Aha, jedna ISTOTNA uwaga: Tonnage War działa całkiem sprawnie, ale mogą być kłopoty z SH Commanderem ( u mnie na przykłąd siadła opcja Personnel File, reszta działa OK). Grey Wolves natomiast...
na Bartonie 2800+, 1 GB RAMu w dual channelu i z GeForce 6600 GT wczytuje się znacznie dłużej niż Tonnage War ( przy czym różnicę można liczyć w minutach ), muli w porcie, muli przy widoczkach pod wodą, muli gdy w zasięgu wzroku pojawia się konwój. Zresztą w konwoju potrafi przymulić nawet przy widoku przez peryskop czy UZO.

No i trochę waży - jest w częściach, łącznie ok. 500 MB. Tonnage War TEŻ trochę waży, ale jakoś mniej....


PS optymalnym rozwiazaniem byłaby, jak dla mnie, kampania Tonnage War, plus usprawnienia Grey Wolves BEZ tego cholernego przycinania.

XXi
03-28-06, 04:58 PM
Oddzielny post, żeby zaznaczyć zmiany.

Pojawił się mod łączący obie kampanie, tj. NYGM Tonnage War oraz GW. Na przycinanie też jest sposób - w GW istnieje opcjonalny mod zmieniający wygląd dna morskiego na uboższy. Jest LEPIEJ, dużo LEPIEJ jeśli chodzi o działanie gry. Z uwagi na Harbour Traffic w dalszym ciągu sporo dzieje się w portach, ale różnica in plus i tak ogromna.

A obecnie na włąsne potrzeby pracuję nad połączeniem Menu Slideout Anzeigen ( polecam, BARDZO usprawnia wydawanie komend, zwłaszcza jeśli chodzi o zanurzenie i na ster ), Tonnage War ( właściwie ta częśc roboty została już wykonana, NIE przeze mnie ) ORAZ integrated Orders.

Jeśli się uda, to może poproszę twórców modów o zgodę i opublikuję zmieniony plik - mam wrażenie że ktoś jeszcze pewnie by chętnie skorzystał.

Pozdrawiam !

amigo
04-15-06, 11:46 AM
No pewno, czekamy na moda
Pozdr

XXi
04-15-06, 04:39 PM
OK !... niemal zakończyłem robotę, pozostał jeszcze problem meldunkó pogodowych. Ale nie mam obecnie za bardzo czasu, żeby to dokończyć więc chyba wrzucę na rapidshare to, co już zrobiłem.
Zaznaczam - NIE jestem twócą tego moda ani żadnej jego części. Tylko i wyłącznie kompilatorem.

Ok, zgodnie z zapowiedziami mod. Nie załątwiłem tej sprawy z meldunkiem pogodowym, ale reszta powinna być OK.


http://rapidshare.de/files/18179029/Integrated-Drag._Chr.___6AnzSimf.EN_For_NYGM_Toon._Mod..html


Miłego użytkowania !