SUBSIM Radio Room Forums



SUBSIM: The Web's #1 resource for all submarine & naval simulations since 1997

Go Back   SUBSIM Radio Room Forums > Subsim International > Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne
Forget password? Reset here

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-29-06, 08:17 AM   #1
torpcatcher
Mate
 
Join Date: Jul 2006
Location: New Jersey, USA
Posts: 52
Downloads: 4
Uploads: 0
Default Tech... Jak usprawnic swoj system i przyspieszyc SHIII na twojej maszynie.

Hey wam,

Jak ostantim razem przegladalem ubisoft.com forums to znalazlem pare progamow, ktore usprawniaja dzialalnosc gier na PC. Mam nadzieje ze sie one wam przydadza bo nie kazdy ma najszybszy sprzet i Ci co maja tez moga znich skorzystac aby umilic sobie przezycia w SHIII.

FSAutoStart
Ten maly progamik zostal napisany pod MSFlight Simulator. Pozwala on uzytkownikowi wylaczyc serwisy dzialajaca na WinXP. Jest to indiwidualny program i dziala z kazda gra.
http://www.kensalter.com/fsautostart/index.htm

Na tej stronie mozecie znalesc opis kazdego Serwisu na WinXp. I zadecydowac samemu czy wam on bedzie potrzebny czy nie.
http://www.dead-eye.net/WinXP%20Services.htm

DirectX Tweaker.
Z tej strony mozecie sciagnac maly progamik ktory jest wstanie przyspieszyc dzialanie kart graficznych. O wiecej informacji na temat tego programu sprawdzcie strone.
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1052

Mam nadzieje ze te male progamy przydadza sie wam i umila wam doswiadczen z Silent Hunter i innymi grami.

Prosil bym wszystkich graczy aby dolaczyli sie do tego forum i podali swoje wyprobowane sposoby an wycisniecia jak nawiecej ze swojej maszyny.
Wszystkie porady sa mile widziane.

Pozatym jezeli macie jakies problemy z gra i nie tylko(posze bez problemow zyciowych) to napiszcie i wszyscy postaramy sie jakos je rozpracowac.
__________________
torpcatcher is offline   Reply With Quote
Old 07-29-06, 08:23 AM   #2
Grom
In the Brig
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 111
Downloads: 9
Uploads: 0
Default

eeeeeeeeeeeee
wystarczy msconfig odpalić i powyłączać wszystkie bdury z systray, potem przejść przez ctrl-alt-del i zatrzymać wszelkie niepotrzebne działające w ukryciu aplikacje. Odzyskacie wtedy ładnych kilka MB RAMU zwykle zajętego przez bzdure programiki, których nigdy nie używacie. Noe potrzeba do tegop żadnej specjalnej wiedzy za wyjątkiem wyczucia co się wyłącza. Do tego także służy panel administrowania serwisami windows. Jeszcze na starszym komputerze wyłączałem wsio co nie było mi potrzebne i zajmowało miejsce w pamięci. Zawsze udawało mi się odpalić SHIII bez większych kłopotów choć wczytywanie samej gry swoje trwało.
Grom is offline   Reply With Quote
Old 07-30-06, 12:42 AM   #3
torpcatcher
Mate
 
Join Date: Jul 2006
Location: New Jersey, USA
Posts: 52
Downloads: 4
Uploads: 0
Default

Zgadzam sie z toba. Ale zakazdym razem jak musisz wylaczyc wszystkie serwisy manualnie to moze czlowieka trafic. A ten program pozwala Ci na zrobienie tego w mgnieniu oka i wszystkie zmiany dokonane sa odwracalne jednym przyciskiem myszki. Dlatego uwazam go za dosyc dobry wybor dla kazdego gracza. Poza tym mozesz go ustawic tak ze kiedy startujesz SHIII to program zmienia priority z normal to high dajac grze dostep do wiekszych zasobow procesora.
__________________
torpcatcher is offline   Reply With Quote
Old 07-31-06, 03:23 AM   #4
OuNiS
Engineer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Poland
Posts: 209
Downloads: 70
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by Grom
eeeeeeeeeeeee
wystarczy msconfig odpalić i powyłączać wszystkie bdury z systray, potem przejść przez ctrl-alt-del i zatrzymać wszelkie niepotrzebne działające w ukryciu aplikacje. Odzyskacie wtedy ładnych kilka MB RAMU zwykle zajętego przez bzdure programiki, których nigdy nie używacie. Noe potrzeba do tegop żadnej specjalnej wiedzy za wyjątkiem wyczucia co się wyłącza. Do tego także służy panel administrowania serwisami windows. Jeszcze na starszym komputerze wyłączałem wsio co nie było mi potrzebne i zajmowało miejsce w pamięci. Zawsze udawało mi się odpalić SHIII bez większych kłopotów choć wczytywanie samej gry swoje trwało.
Z tym grzebaniem i wywalaniem uslug jak leci to bym raczej uwazal.
Proponuje zerknac tutaj:
http://www.searchengines.pl/phpbb203...php/t5989.html
i zapoznac sie z bezpiecznymi sposobami optymalizacji Windy.
OuNiS is offline   Reply With Quote
Old 07-31-06, 10:41 AM   #5
Grom
In the Brig
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 111
Downloads: 9
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by OuNiS
Z tym grzebaniem i wywalaniem uslug jak leci to bym raczej uwazal.
Proponuje zerknac tutaj:
Przecież napisałem, że trzeba z wyczuciem. Jeśli ktoś się nie czuje na siłach niech korzysta z kolejnych programików. Mnie i tak ten problem już nie dotyczy.
Grom is offline   Reply With Quote
Old 07-31-06, 10:55 AM   #6
torpcatcher
Mate
 
Join Date: Jul 2006
Location: New Jersey, USA
Posts: 52
Downloads: 4
Uploads: 0
Default

Jak narazie to ja nie mam z tym progamem zadnych problemow. Jak napisalem wczesnie ten program nie zapisuje zadnych zmian na stale i po zresetowaniu komputera wszystko wraca do normy.

Testuje ten program just od tygonia i wszystko dziala jak nalezy. W ustawieniu serwisow poslozylem sie poradami z paru innych website. Moj komputer sie nie krzaczy i wszystko dziala ok.

Jak bede mial jakis problem to wam napisze.
__________________
torpcatcher is offline   Reply With Quote
Old 02-18-10, 04:59 PM   #7
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default XP-antyspy

Ja używam tego... Oczywiście jak nazwa wskazuje, działa z XP Blokować można nawet rejestr, co przy serfowaniu jest nawet wskazane
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 01:05 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright Š 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.