SUBSIM Radio Room Forums



SUBSIM: The Web's #1 resource for all submarine & naval simulations since 1997

Go Back   SUBSIM Radio Room Forums > Subsim International > Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne
Forget password? Reset here

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-21-10, 09:45 PM   #1
Sone7
Machinist's Mate
 
Join Date: Feb 2009
Location: Poland
Posts: 121
Downloads: 159
Uploads: 0
Default SHV - przed premierą

Wiem, że w świetle ostatnich informacji to drażliwy temat, ale zapytam..

Co sądzicie o SHV opierając się na tych skrawkach informacji od Ubi i o wiele wiekszym wkladzie Neal'a?

Jesli o mnie chodzi, staram sie trzymac optymizmu.
Moim zdaniem najwazniejsza jest zmiana w kierunku poprawienia wrazen, nastroju. Regresu pod wzgledem rozgrywki sie nie spodziewam, z czasem spolecznosc napewno zrobi swoje... nie od razu powstalo SHIII jakie mamy teraz
Jedynym realnym problemem jest to cale OSP.. oby zrezygnowali z niego z czasem lub chociaz zmienili "warunki".

Niemalze to samo napisalem na innym forum, wybaczcie, ale jest juz pozno :P A tak tu cicho w polskojezycznym dziale, ze trzeba cos rozruszac
Sone7 is offline   Reply With Quote
Old 02-22-10, 11:26 AM   #2
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by Sone7 View Post
Wiem, że w świetle ostatnich informacji to drażliwy temat, ale zapytam..

Co sądzicie o SHV opierając się na tych skrawkach informacji od Ubi i o wiele wiekszym wkladzie Neal'a?

Jesli o mnie chodzi, staram sie trzymac optymizmu.
Moim zdaniem najwazniejsza jest zmiana w kierunku poprawienia wrazen, nastroju. Regresu pod wzgledem rozgrywki sie nie spodziewam, z czasem spolecznosc napewno zrobi swoje... nie od razu powstalo SHIII jakie mamy teraz
Jedynym realnym problemem jest to cale OSP.. oby zrezygnowali z niego z czasem lub chociaz zmienili "warunki".

Niemalze to samo napisalem na innym forum, wybaczcie, ale jest juz pozno :P A tak tu cicho w polskojezycznym dziale, ze trzeba cos rozruszac
W obecnym świetle wygląda to fatalnie. Raz, OSP, ewentualnie DRM które zabije grę na amen. Dwa. kampania kończy się w 1943 i dostępne są jedynie VII - nic przeciw nim nie mam, ale IX też lubię, albo akurat ja, preferuję.
Z tego co czytałem tu i ówdzie, historia dla Rumunów miała inny bieg i można było spotkać w beta teście Bismarcka zadokowanego obok Holsteina u wybrzeży Polski 3 września 1939 roku oraz napotkać patrol angielskich niszczycieli... Whoops!
Jestem sceptykiem, bo został tydzień z ogonkiem i pewnych rzeczy nie da się zmienić. Jeśli mam płacić pełną cenę za półprodukt, to ja poczekam... może wyjdzie jak sugerują na gry online dodatek i jak zejdzie cena do 50 za oba wydawnictwa... skorzystam, o ile nie będzie problemów z DRM/OSP.
Mam SHIV + UBM wraz z modami i Ubisoft mógłby się w końcu zacząć uczyć, a nie kombinować jak Bill Gates z Windowsem

Sceptyk
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 02-28-10, 10:35 AM   #3
Sone7
Machinist's Mate
 
Join Date: Feb 2009
Location: Poland
Posts: 121
Downloads: 159
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by col_Kurtz View Post
Z tego co czytałem tu i ówdzie, historia dla Rumunów miała inny bieg i można było spotkać w beta teście Bismarcka zadokowanego obok Holsteina u wybrzeży Polski 3 września 1939 roku oraz napotkać patrol angielskich niszczycieli... Whoops!

Sceptyk
To na szczęście nie jest wielki problem, się poprawi

Mamy już troszkę nowych informacji z Kanady..
Najbardziej mnie martwi brak możliwości używania TDC. Nie chodzi mi już nawet o pokrętła, ale samo ręczne ustalanie kursu dla torped. Rzekomo można tylko określać prędkość, odległość itd, szczegółów nie da się zmienić.
Podobnie się ma sprawa z kursem okrętu (z tego co wiadomo ani poprzez GUI ani bezpośrednio w centrali) ale to mam nadzieję załatwi jakiś wczesny patch - zbyt oczywisty brak.

Ale ogólnie chyba nie jest źle, jak na premierową wersję gry z serii SH
Sone7 is offline   Reply With Quote
Old 02-28-10, 01:52 PM   #4
evan82
Samurai Navy
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 555
Downloads: 197
Uploads: 12
System DRM, zewnetrzene savey, potrzebny internet do singiel player. Dla nnie juz to zabija gre. Z tym TDC to tez sknocili strasznie jezeli tak ma byc jak pisaliscie. Obecnie nie gram na manualnym celowaniu, ale czasami sobie lubilem pograc, i wyglada to inaczej. Gdzie sie podzial kalkulator torpedowy?

Z tego co ludzie pisza wynika, ze gra ma duzo bugow. Operator sonaru nie melduje o wrogich jednostkach, tak jak i wachta pokladowa. Jest prawie slepa.
Nigdy nie gralem na 100% real ale to juz przesada.

Mnie szkoda kasy. Nie zaplace za gre z "wkładka".
[EDIT]
Lubie także XXI, a go tam nie bedzie. Za to bedzie system DRM. Bez DRM i kwiatkow VII - ka by
mi wystarczyla.
__________________
MY MODS - evan82's XXI Water StreamVIIB War Skin IIevan82's XXI Skin...
evan82 is offline   Reply With Quote
Old 02-28-10, 02:45 PM   #5
Sone7
Machinist's Mate
 
Join Date: Feb 2009
Location: Poland
Posts: 121
Downloads: 159
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by evan82 View Post
System DRM, zewnetrzene savey, potrzebny internet do singiel player. Dla nnie juz to zabija gre. Z tym TDC to tez sknocili strasznie jezeli tak ma byc jak pisaliscie.
(...)
Z tego co ludzie pisza wynika, ze gra ma duzo bugow.
Save'y sa zapisywane na dysku, a dodatkowo online
Owszem, DRM jest be, oby skorzystali z mozliwosci rezygnacji z miesiecznym uprzedzeniem (jest taka klauzula gdzies)
Co do bugow, trzeba poczekac. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za kilka miesiecy.
Sone7 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 03:24 AM   #6
evan82
Samurai Navy
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 555
Downloads: 197
Uploads: 12
Quote:
Originally Posted by Sone7 View Post
Save'y sa zapisywane na dysku, a dodatkowo online
Owszem, DRM jest be, oby skorzystali z mozliwosci rezygnacji z miesiecznym uprzedzeniem (jest taka klauzula gdzies)
Oby!
Quote:
Originally Posted by Sone7 View Post
Co do bugow, trzeba poczekac. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za kilka miesiecy.
Wyglada na to, ze ktos juz jednak gral:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=162462

[EDIT]Wiem. Pierwsza wersja gry, ale bugi i tak będą.
__________________
MY MODS - evan82's XXI Water StreamVIIB War Skin IIevan82's XXI Skin...
evan82 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 03:47 AM   #7
Sone7
Machinist's Mate
 
Join Date: Feb 2009
Location: Poland
Posts: 121
Downloads: 159
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by evan82 View Post
Wyglada na to, ze ktos juz jednak gral:
Pół Kanady już gra, sklepy się nie postarały
Sone7 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 05:45 AM   #8
evan82
Samurai Navy
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 555
Downloads: 197
Uploads: 12
Quote:
Originally Posted by Sone7 View Post
Pół Kanady już gra, sklepy się nie postarały
U nas zawsze wszystko jest z opóźnieniem . Żeby jeszcze to się przekładało na korekty bugów i usunięcie DRM, ale wątpię.
__________________
MY MODS - evan82's XXI Water StreamVIIB War Skin IIevan82's XXI Skin...
evan82 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 06:45 AM   #9
Sone7
Machinist's Mate
 
Join Date: Feb 2009
Location: Poland
Posts: 121
Downloads: 159
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by evan82 View Post
U nas zawsze wszystko jest z opóźnieniem . Żeby jeszcze to się przekładało na korekty bugów i usunięcie DRM, ale wątpię.
Oficjalna premiera to piątek..
A cały plan developerów z Bukaresztu chyba sprowadza się do uzupełniania braków po premierze. Wcześniej skupiali się na podstawach, teraz szczegóły.

At least I hope so
Sone7 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 07:42 AM   #10
utops
Planesman
 
Join Date: Mar 2008
Location: Gdańsk,Poland
Posts: 197
Downloads: 202
Uploads: 0
Default

Największym bugiem do tej pory jest fakt,ze wachta to w sumie taki graficzny cukiereczek a wachtowemu to chyba żart z super klejem zrobili,bo sie trzyma uzo nieprzerwanie.
utops is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 01:24 PM   #11
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

U nas premierą już przesunęli o jeden dzień... Nietypowe, bo u nas gry wychodzą we czwartki

No jak dobrze pokumał ja hurhilskij jazyk, to ten DRM trzyma sztywno "twoje" ustawienia sieci i nic kolego nie poczynisz bo ci wywali grę Tak sobie myślę, że to pewnie zabezpieczenie, bo tak z otwartym netem siedzieć, to pewnie tak się zabezpieczyli.
Co do samej gry. Nie gram na manualu, jakieś 68% reala, ale głębokość torpedy lubię wybrać, tak by pod stępkę wepchnąć, czasami uda się złamać łajbę i ją podnieść
A tak serio... Czy to ma być tak, że jak mają przeładować torpedę, to ja tup-tup-tup do torpedowni i: ŁADOWAĆ?!? a potezm zurick do peryskopu... i z powrotem: tup-tup-tup... PAL!?! Czy ja Ben Johnson, albo jaki inny Woronin bym tak biegał po pokładzie? Na jaką cholerę załoga? Do gadki - szmatki?
Może ostro powiem, ale z tego symulatora oni robią FPS`a i zaraz dadzą mi pistolet w garść bym załogę zatopionego statku dobijał
Że detale wypieścili, grafę i model zniszczeń... Nie mogli zostać przy układzie SH III + SH 4 UBM?
No i kampania krótciutka... i tylko VII, a gdzie IX?!? CHodziły tak samo jak VII od `39 a teraz co? Na każdą łajbę nowy dodatek i mam z kieszeni łuskać 120 złociszy? To co... 360 na całą grę? Na raty mam ją kupować?!?
SH4 jak kupiłem, to niemal płakałem... z ilości błędów... Wydali UBM... a tu kamraty po angielsku gadają mi na pokładzie... Nie można było przewalić tego choćby z SH3?

Pozostaje czekać aż stanieje do 40 i wtedy będę myślał... Póki co, SH4 + OMEGU i tyle mojej kasy widzieć będą
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 01:31 PM   #12
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by Sone7 View Post
To na szczęście nie jest wielki problem, się poprawi


Ale ogólnie chyba nie jest źle, jak na premierową wersję gry z serii SH
Ja bym powiedział, ogólnie nie jest za dobrze... Ot masz niemy film HD z pilotem w garści
Przekombinowali. Ale cóż, jak się idzie po kasę, a nie po gracza, to są takie skutki
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 11:05 AM   #13
Semtex
Mate
 
Join Date: Sep 2009
Location: Periscope Depth
Posts: 58
Downloads: 50
Uploads: 0
Default

to kiedy u nas ta premiera? we czwartek?
osobiscie zrobilem juz preordera i czekam na premiere i kuriera
co to znaczy ze DRM trzyma sztywno ustawienia sieci?
__________________
Semtex is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 11:36 AM   #14
col_Kurtz
XO
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Downloads: 341
Uploads: 0
Default

U nas w piątek, przesunęli datę z 4. na 5. marca.
Że sam nic nie zrobisz, jak coś spróbujesz, kończy się wywaleniem gry.
Z tego co wczoraj doczytałem, wachta nie reaguje na nic, a jeden majtek jest dosłownie przyklejony do UZO, ni jak nie chce go puścić... Sonar też nie działa ponoć jak do tej pory Czyli im dalej w las, tym gra staje się mniej atrakcyjna - jak dla mnie.
col_Kurtz is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 12:45 PM   #15
Semtex
Mate
 
Join Date: Sep 2009
Location: Periscope Depth
Posts: 58
Downloads: 50
Uploads: 0
Default

[QUOTE=col_Kurtz;1287980]Że sam nic nie zrobisz, jak coś spróbujesz, kończy się wywaleniem gry.[QUOTE]
nadal nic nie rozumie. a co tu chodzi? o robienie czego? z czym? masakra bedzie jak nie bedzie mozna nic sciagac w tle
osobiscie licze na to ze mody zrobia z tej gry naprawde cos fajnego. tak jak bylo i w zasadzie nadal jest z sh3.
__________________
Semtex is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 03:35 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright Š 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.