SUBSIM Radio Room Forums



SUBSIM: The Web's #1 resource for all submarine & naval simulations since 1997

Go Back   SUBSIM Radio Room Forums > Subsim International > Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne
Forget password? Reset here

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-07-06, 03:24 AM   #1
OuNiS
Engineer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Poland
Posts: 209
Downloads: 70
Uploads: 0
Default Kilka uwag "na goraco" po pierwszych kilku nocach z gra

Witam.



Po szale grania przyszedl czas na opamietanie i refleksje oraz kilka pytan.

1. Przy kontaktach dostajemy od razu czy jednostka to swoj, neutrallny, wrog.
Po co? Nie lepiej zostawic gracza w niepewnosci i dopiero po jakims czasie (kiedy kontakt jest dostatecznie blisko) zdradzac takie info, badz (przy wyzszym poziomie trudnosci) zmuszac gracza do takiej identyfikacji? Troche "fog of war" nie zaszkodziloby tym bardziej, ze, jak pamietam, w nieslawnej SH2 byly rozne mody, ktore mialy to korygowac.

2. Skad sie biora kontakty oddalone od naszego okretu o setki mil. Moze mnie ktos uswiadomic? Bo rozumiem ze jezeli plyne np. w zanurzeniu i pierwszy kontakt jest z HA, to jest ok. Probuje ustalic jego kurs (caly czas przy wspolpracy z HA) wyznaczam swoj kurs na zblizenie i w zaleznosci od widocznisci udaje mi sie dojrzec cel lub nie.
Ale te wyskakujace jak "Filip z konopi" kontakty sa dla mnie zagadka. Chyba, ze sa to info. z meldunkow radiowych przekazywanych prze inne jednostki. Ale wtedy przydalaby sie chociaz krotka wzmianka o meldunku radiowym dotyczacym kontaktu.
A moze sie czepiam? Ale znow jest to tym bardziej smieszne, ze np. jak wychodze z portu to nie widze patrolujacych kutrow torpedowych (a przeciez na zdrowy rozum powiniem byc poinformowany o ich obecnosci).

3. Male przyzady (te na samym dole w po prawej stronie) do ustawiania predkosci, kursu i zanurzenia. Ciezko celowac myszka aby wylkikac odpowiedni kurs. A wieksze jak sie podjedzie do stanowiska to jakies takie rozmyte.



Reszta miod (przynajmniej narazie).

Pzdr.
OuNiS is offline   Reply With Quote
Old 07-07-06, 04:41 PM   #2
Grom
Helmsman
 
Join Date: Nov 2002
Posts: 110
Downloads: 9
Uploads: 0
Default

Piszesz o Silent Hunter III jak rozumiem. Jeśli chodzi o kontakty na mapie to wszystko zależy od tego jak ustawisz sobie realizm gry. Tą opcję możesz sobie wyłączyć i nie będzie Cię męczyć pewność swój Ci on czy nie swój
Kontakty oddalone o setki mi, pochodzą z rozpoznania. One nie oznaczają dokładnych pozycji jednostek bądź grup jednostek. One oznaczają ostatnią znaną pozycję jaka została zgłoszona przez rozpoznanie . Chyba musisz się mocniej w opisy wgryźć.

Last edited by Grom; 07-07-06 at 04:45 PM.
Grom is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 03:40 AM   #3
OuNiS
Engineer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Poland
Posts: 209
Downloads: 70
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by Grom
Piszesz o Silent Hunter III jak rozumiem. Jeśli chodzi o kontakty na mapie to wszystko zależy od tego jak ustawisz sobie realizm gry. Tą opcję możesz sobie wyłączyć i nie będzie Cię męczyć pewność swój Ci on czy nie swój
Kontakty oddalone o setki mi, pochodzą z rozpoznania. One nie oznaczają dokładnych pozycji jednostek bądź grup jednostek. One oznaczają ostatnią znaną pozycję jaka została zgłoszona przez rozpoznanie . Chyba musisz się mocniej w opisy wgryźć.
Tak znalazlem. Co jak "brak aktualizacji mapy" jest o tyle w porzo, ze wszelkie obliczenia do ataku torpedowego robi jeszcze automat.
Z tym rozpozaniem to jest ok.

Znalazlem za to innego buraka (gra mam spatchowana do 1.4). Mianowicie jezeli jestes w zanurzeniu (na presykopowej) i zapiszesz gre, a nastepnie wczytasz ja ponownie to mimo ze okret sterczy dajmy na to na tych jedenastu metrach to wachta caly czas jest na pokladzie kiosku. Malo tego mozna wyjsc na kiosk i postac sobie razem z nimi obserwujac..... chyba rybki (szkoda ze nie ma rybek choc mewy/rybitwy lataja sobie w powietrzu). Mozna nawet przydzielic oficera wachtowego! Dopiero wydanie komendy zanurzenia powoduje automatyczne przeniesienie calej wachty z powrotem pod poklad.
OuNiS is offline   Reply With Quote
Old 07-16-06, 08:50 AM   #4
torpcatcher
Mate
 
Join Date: Jul 2006
Location: New Jersey, USA
Posts: 52
Downloads: 4
Uploads: 0
Ja to tez zauwazylem. SHIII ma pare problemow (z odwroconymi do gory nogami przyzadami do wachty ktora zawsze ma ochote na swieze powietrze) ktore powinny byc naprawione przez wydawcow gry. Peryskop tez jest keipski probowalme policzyc manualnie odleglosc bez uzywania funkcji w notatniku i oldeglosc do statku byly inne niz te z notatnika. Zauwazcie ze jak przesuwasz lninie to po 0 najstepuje -0 a potem 1. To tez powinno zostac naprawione, takie male niedociagniecia czasami mnie denerwuja.

A pozatym gra jest swietna i mam nadzieje ze w przyslosci bedzie wiecej gier o tej tematyce. I mazy mi sie ze by kiedys pozwidzac caly okret nie tylko byc utkwionym w control room.

Last edited by torpcatcher; 07-16-06 at 08:53 AM.
torpcatcher is offline   Reply With Quote
Old 07-25-06, 01:59 AM   #5
OuNiS
Engineer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Poland
Posts: 209
Downloads: 70
Uploads: 0
Default

Nastepny byk jest zwiazany z uzywaniem SH3Commander (w kazdym razie tak mi sie wydaje, poniewaz dopiero po zainstalowaniu SH3C zaczely sie dziac dziwne rzeczy).
Chodzi o to ze majac zniszczona antene radiowa otrzymale wiadomosc via radio.
W wiadomosci bylo info dotyczace przeniesienia mojej bazy do Kilonii.
Rozumiem, ze jest to blad z zainstalowaniem SH3C ale w samym enginie gry tez chyba powinno byc zabezpieczenie przed otrzymywaniem wiadomosci radiowych w przypadku gdy okret pozbawiony jest takiej mozliwosci.
OuNiS is offline   Reply With Quote
Old 07-25-06, 01:05 PM   #6
torpcatcher
Mate
 
Join Date: Jul 2006
Location: New Jersey, USA
Posts: 52
Downloads: 4
Uploads: 0
Default

Czy zainstalowales ten mod po usunieciu wszystkich innych modow?
Ja zauwazylem ze jezeli sie nie usunie modow przed instalacja jakejs powazniejszej modifikacjy to sie wtedy dzieja rozne rzeczy z gra.
__________________
torpcatcher is offline   Reply With Quote
Old 07-25-06, 01:55 PM   #7
OuNiS
Engineer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Poland
Posts: 209
Downloads: 70
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by torpcatcher
Czy zainstalowales ten mod po usunieciu wszystkich innych modow?
Ja zauwazylem ze jezeli sie nie usunie modow przed instalacja jakejs powazniejszej modifikacjy to sie wtedy dzieja rozne rzeczy z gra.
Hej masz chyba racje. Przypominialems sobie, ze pierwszy raz instalowalem SH3C na czystym "SH3".
Po kolejnej reinstalacji SH3 wrzucilem jakies niewielkie mody a nastepnie SH3C.
Sprawdze to.
Dzieki za sugestie.
OuNiS is offline   Reply With Quote
Old 07-25-06, 02:01 PM   #8
OuNiS
Engineer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Poland
Posts: 209
Downloads: 70
Uploads: 0
Default

A tutaj screen jaki sytuacji o ktorej wczesniej pisalem...

http://img66.imageshack.us/my.php?im...9233684mt8.jpg

troche smieszny
OuNiS is offline   Reply With Quote
Old 07-25-06, 11:22 PM   #9
torpcatcher
Mate
 
Join Date: Jul 2006
Location: New Jersey, USA
Posts: 52
Downloads: 4
Uploads: 0
Default

Zeby sprawdic czy to jest blad w grze musial bys oddtworzyc taka sama sytuacje I zobaczyc co sie stanie. A jezeli nie to przeinstalluj wszystkie mody jeszcze raz.

Ja mam problem z pogoda. Zaintalowalem The Grey Wolves great mod apotem inne modifikacje. I potym wszystkim pogoda poszla do diabla... mam morze plaskie jak stol, i sloneczna pogoade jak na rejsie wypoczynkowym. Szkoda ze nie wziolem z soba paru turystow....
__________________
torpcatcher is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 03:55 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.