Thread: Polish Run
View Single Post
Old 05-09-06, 09:19 AM   #15
Tasman
Gunner
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 99
Downloads: 61
Uploads: 0
Default

POLISH RUN 24
-----------------
Uczestnicy (5):
majama_PL
Tasman1395
Tal-RashPL
kimanu-101
JAWSORION

Misja z WPL Feb_100c The Hand-Off, VIIC !942 rok

Pogoda niestety trafiła się średnia a dla mnie początkującego to fatalna. Widoczność 1500-2000m.
Zbliżenie się do konwoju zajęło nam jakieś 20 minut.
Pierwszym agresorem okazałem się ja gdyż nie potrafię manualnie celować poszedłem na twardziela/idiotę. Na wynurzeniu i całej naprzód wypuściłem salwę do C2. Trafiłem go i zatrzymałem. Niszczyciel Celsmon zaszedł mnie od tyłu z bardzo małej odległości (450m) więc dostał TV która go zatopiła. Niestety, co oczywiste po spotkaniu kilkuminutowym na wynurzeniu z Celsmonem mój okręt został zdewastowany. Zatonąłem jako pierwszy. C2 zatonął po mojej śmierci i mi go nie zaliczyło :/
Gdy sobie tonąłem Tasman i Majama rozpoczęli atak. Na dno szła wroga flota...
Majama miał najlepszą pozycję gdyż podszedł do konwoju z zupełnie odwrotnej strony niż ja. W okolice gdzie zatopiłem Celsmona porwały się wszystkie statki eskorty i znalazły polującego tasmana i kimanu.
JAWSORION próbował zatopić C2 ale Tasman był szybszy. Obcokrajowiec najwidoczniej obraził się za to i wyszedł z gry...
Majama wykorzystywał doskonałą pozycję i celnie trafił dwa C3.
Eskorta rozjuszyła się zatopieniem kolejnego C2 i Tasman z kimanu zostali osaczeni. Kimanu okazał wiele sprytu i ukrył się pod małym tankowcem. Tasman nie miał dogodnej pozycji na ucieczkę przed szarżującą eskortą składającą się z 2 niszczycieli i trzech fregat.
W tym czasie majama przeładowywał torpedy...
Po chwili ataków kimanu nas opuścił bez słowa. W sumie to nie wiemy dlaczego.
Na polu bitwy został Tasman z dwoma niszczycielami i trzema fregatami oraz oddalony od Niego majama który spokojnie przeładowywał torpedy.
Tass musiał co chwilę manewrować. Każde uruchomienie śrub wiazało się z włączeniem pingowania przez wroga... Tasman wykonał nie zawsze skuteczną ale doskonałą metodę obrony... Czyli atak. Szybka peryskopową i TV z wyrzutni sternej w kierunku fregaty... Nazwany przez Nas luj pasiasty poszedł na dno w minutę.
Po przeładowaniu torped majama zaatakował C2 ale torpeda niestety okazała się niewybuchem. Następnie puścił trzy ślepe torpedy "na słuch" niestety chybiły... Więc się wynurzył i ruszył w pogoń za C2 który przyjął niewypał.
W tym czasie Tasman unikał ataków przez bomby głębinowe. Jego okręt był troche poturbowany ale dawał radę. Wynurzył się na peryskopową i przycedził fregacie z TV. Szła na Niego pełną parą razem z drugą która niestety celną serią bomb głębinowych uszkodziła poważnie okręt Tasmana który zaczął bardzo ostro uciekać w głębiny. Szasowanie balastu zatrzymało okręt na 200 metrach który już zaczynał się wynurzać i nagle trach... Ciśnienie wody okazało się zbyt duże na pokiereszowany kadłub...
Gdy Tass topił fregatę majama chybił do C2 którego dogonił na wynurzeniu sam obrywając z działa następnie zatopił małego merchanta...

Tak wyglądał 24 Polish Run...
Dziękuję za grę a wszystkich serdecznie zapraszam.

Screen końcowy:
http://sxq.risp.pl/PR24.JPG

Przepraszam jeśli coś pomieszałem ale była to moja druga gra i nie byłem przygotowany na pisanie raportu więc moja pamięć przez ostatnie 5 minut ostro pracowała...

Tonaż:
majama_PL - 5/0 - 23887/0 Tonaż ostateczny: 23887
Tasman1395 - 2/2 - 11054/2500 Tonaż ostateczny: 13554
Tal-RashPL - 0/1 - 0/1190 Tonaż ostateczny: 1190
kimanu-101 - Opuścił miejsce bitwy
JAWSORION - Opuścił miejsce bitwy

X/X (Ilość zatopień/Tonaż HANDLOWE/WOJENNE)
KSYWA Osoby pogrubione przeżyły...


Raport sporządził Tal-Rash
Tasman is offline   Reply With Quote