View Single Post
Old 09-07-06, 02:34 PM   #11
THE_ORZEL
Seaman
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 41
Downloads: 0
Uploads: 0
Default

Czesc sonar_PL,

Jak Grom juz wspomnial niejest to latwe a zeby z konwetowac nowy 3d model do SH3. O SH4 konwertacji niewiem bo jescze nie wyszedl jak wyjdzie to w tedy bedzie mozna pogadac jaki forma oni uzywaja czy taki sam czy podobny itd.

Ja spedzilem okolo 3 bite miesiace (od godziny do dwuch dziennie) a zeby generalnie z konwertowac 3d model ORP Jaskolka zrobiony przez Adama Galazke. Oprucz mnie jest Sergbuto ktory naprawde jest dobry w konwertacji 3d modeli i tego typu on spedzil duzo, duzo czasu na dodawanie nowych 3d modelow i jednostek do SH3.

Sam proces konwertacji ma duzo krokow i nic w nim nie jest standartowe wszystkiego jest po trochu. To znaczy hakowanie (hexeditowanie) gry, uzywanie roznych innych programow do grafiki i tez robienie 3d modeli. Potem recznie trzeba prawie kazda czesc ustawiac w 3d modeze np sruby, dziala, search light, uszkodzenie statku, bron itd. To jest wszystko robione albo przez uzycie jednego programu ktory dziala jak chce i nie jest dobry ogolnie bo jest bardzo limitowny. Wiec glownie trzeba to robic hexedytujac dat files. Szybciej bym zrobil prawdziwy minaturowy modle ORP Jaskolki niz do SH3.

Grom zachecil mnie do robienia noiwych 3d modeli (jednostek do SH3) i dzialania ogolnie w SH3. Podchodzilem do tego chyba 3 razy byla mala zaloga ale zawsze kidy sie za angazowalem to zaloga sie rozpadala. Wiesz ludzie nie zdaja sobie z tego sprawy ze to jest naprawde zmudna droga i wymaga duzego poswiecenia niemowiac juz o zdolnosciach ktore sa potzebne do modyfikacji SH3 zwlaszcza kiedy chesz dodac nowy 3d model do SH3.


Ja juz z nikim w srod Polakow sie nie lacze w zadne mod team do SH3 zauwazylem ze na poczatek przez pare tygodni te osoby sa pelne entuzjamu a potem niestety trudnosc modifikacji w SH3 zabija ich entuzjazm. Jesli znajdzie sie ktos kto pokaze ze moze dodatc nowy 3d model do SH3 w srod Polakow i jest naprawde zinteresownay modifikacja SH3 to w tedy to moze bedzie mozliwe a zeby cos razem zdzialac.

Moj zkonwertowany 3d model orp Jaskolki jak juz mowilem potrzebuje ustawien wewnetrznych bardzo waznych systemow na statku jak bron i inne bez ktureych to tylko bedzie stateczny 3d model orp jaskloki w grze. Nic niemowie lub obiecuje jak czas pozwoli to dokocze orp jaskolke.

Moja porada dla ciebie:

1. Zacznij od istniejacych okretow w grze. Zmien np istaniejaca wierze z jednego typu na drugi i tak poprostu z krzyzuje te statki pomiedzy soba. Jesli ci to wyjdzie to nastepny krok bedzie dodawanie nowego 3d modelu okretu czy statku do gry.

2. Przygotuj sie mentalnie na wielele potyczek i niewypalow bo bedzie tego mnustow moge cie to zagwarantowac. Jesli bedziesz mial problem ktorego nie mozesz rozgrysc mozesz sie zemna skontaktowac przez ICQ lub GG.

ICQ 13932991 lub gg 8153462

Moj jezyk polski nie jest moim pierwszym jezykime ja sie go nauczylem mieszkam w USA ale. Umiem w miare pisac zajmuje mi to duzo czasu wiec ogolnie lubie pisac w jezyku angielskim. Przepraszam za bledy.

Chris a.k.a Orzel
THE_ORZEL is offline   Reply With Quote