Quote:
Originally Posted by Skybird
Ready-packs indeed are another possibility. One pack per week, for an adult for example so and so much milk, butter, tea-bags, apples, bananas, citrons, eggs, bread, some ordinary cheese, potatoes, and so on.
.
|
I might bring up however, there are a multitude of disorders and food allergies that throw a wrench in this idea. Many different dietary needs exist. It's good on paper, but you will also have to pay a person to make and deliver these "ready made packs". No grocery store I know of will stock these, since space is at a premium in even the largest stores. For example. I got 7 skids (whole pallets) of stock today. Don't know how all of those will go into the cooler. Good luck night stock
Quote:
Originally Posted by CptSimFreak
I recall my student days......10c per noddle package.....yeah... not good for but still.
|
man, their 30 cents now!
Quote:
Originally Posted by mookiemookie
One of my biggest pride swallowing moments in life was when I applied for unemployment.
|
means you are a normal, good person