SUBSIM Radio Room Forums

SUBSIM Radio Room Forums (https://www.subsim.com/radioroom/index.php)
-   Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne (https://www.subsim.com/radioroom/forumdisplay.php?f=205)
-   -   Byla ORP Jaskolka gotowa beta, ale sie zmyla :( (https://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=90659)

PL_General 03-14-06 07:51 AM

Byla ORP Jaskolka gotowa beta, ale sie zmyla :(
 
Tutaj macie temat:
http://www.polishseamen-forum.w-n.pl...opic.php?t=961
Z autorem bylem zaprzyjazniony, i pozwolil mi byc tez Beta-Testerem. Tylko ze dzien przed wyslaniem jej do mnie poprostu "uciekl" Nie dostalem ORP Jaskolki, i Chris sie nie odzywa od miesiecy. Na jego forum ani nowego posta od niego, sa one tez z pare miesiecy stare.
Byla Jaskolka ale sie zmyla :dead:

Polak 03-14-06 03:36 PM

Poznaje ten model ORP Jaskolki, widzialem go tu wczesniej na Subsim.com. Mi za duzo nie przeszkadza ze nie zostal wydany, osobiscie nie lubie swoich zatapiac :P ;)

PL_Szczur 03-19-06 03:02 PM

Niestety jak sie okazalo, projekt ORP Jaskolka, okazal sie wielkim sztormem w szklance wody...
Zapewne nie pierwszym i nieostatnim.

Grom 03-25-06 12:26 AM

z pewnych wzgledow rozumie chrisa.

PL_General 03-27-06 01:21 PM

W tym to ty masz swieta racje Grom

majama 04-21-06 02:31 PM

Facet zniechęcil sie tym że nie znalazl wspólnikow do pracy, a swoja droga to za wiele obiecywal wszystkim wokoło.

Polak 04-24-06 05:33 AM

Dzisaj przeczytalem ze model Jaskolki bedzie wydany, lecz nie bedzie to model Chrisa, tylko model Adama Galazki. Nie bedzie to tez okret "ORP" tylko "KMS".

link: http://www.subsim.com/phpBB/viewtopic.php?t=51604

THE_ORZEL 08-30-06 10:51 AM

ORP Jaskolka was finished however I still have to add and adjust weapons screws etc. Sergbuto gave me many cool 3d models for conversion the one you can get freely on the internet. There is PZL P24 I believe and few other aircraft. Unfortunately real life and work had the better of me and I had to let go of the work I made for ORP Jaskolka. All I can say is that if and when I finish the final adjustments I will release it here.

For your info Polak, Sergbut is using the same 3d model as I do made by Adam Galazka. I talk to him a long time ago during my conversion and I found out that he is converting the same 3d model as I do. I asked him if he is going to release it but just as me he has little time and he does his best to release it as soon as possible.

Chris aka Orzel.

sonar_PL 09-02-06 01:05 AM

hmmm... jaskolka plywam od dawien dawna na Virtual Sailorze Iana Papani chlopaki i powiem ze sie fajnie spisuje :arrgh!: - to wlasnie praca Adama Galazki.... jako x-files...:D

oto link na jaskó³kê do milusiego VS7 - http://www.qualitysimulations.com/vs....php?dzone=nav

oraz na zip z x-filesami :p http://www.avsim.com/vs/ambry/jaskolka.exe jaskó³ki...

szczerze to te¿ moge zrobiæ w 3D nawet model tramwaju podwodnego z napêdem karbidowym ;p ale powiedzcie mi czym skonwertowaæ modele z 3D studio do formatu SH2 lub SH3, a nawet kurde i SH4....

jak co¶ mo¿ecie daæ na GG: 1548506

acha... jak tu ja subsimie wrzuciæ avatarka do profilu?

pozdrawiam. sOnar

Grom 09-02-06 02:41 AM

Oj model Jaskółki był przekonwertowany specjalnymi programami, Chris mi kiedyś to pokazywał, nawet miałem pełne studio 3D z pluginami do SH2 i SH3, ale teraz nie mam :(. Popytaj modziarzy. Avatarów nie ma, są tylko rangi, choć niektórzy mają specjalne rangi, ale to już z Nealem Stevensem się załatwia.

THE_ORZEL 09-07-06 02:34 PM

Czesc sonar_PL,

Jak Grom juz wspomnial niejest to latwe a zeby z konwetowac nowy 3d model do SH3. O SH4 konwertacji niewiem bo jescze nie wyszedl jak wyjdzie to w tedy bedzie mozna pogadac jaki forma oni uzywaja czy taki sam czy podobny itd.

Ja spedzilem okolo 3 bite miesiace (od godziny do dwuch dziennie) a zeby generalnie z konwertowac 3d model ORP Jaskolka zrobiony przez Adama Galazke. Oprucz mnie jest Sergbuto ktory naprawde jest dobry w konwertacji 3d modeli i tego typu on spedzil duzo, duzo czasu na dodawanie nowych 3d modelow i jednostek do SH3.

Sam proces konwertacji ma duzo krokow i nic w nim nie jest standartowe wszystkiego jest po trochu. To znaczy hakowanie (hexeditowanie) gry, uzywanie roznych innych programow do grafiki i tez robienie 3d modeli. Potem recznie trzeba prawie kazda czesc ustawiac w 3d modeze np sruby, dziala, search light, uszkodzenie statku, bron itd. To jest wszystko robione albo przez uzycie jednego programu ktory dziala jak chce i nie jest dobry ogolnie bo jest bardzo limitowny. Wiec glownie trzeba to robic hexedytujac dat files. Szybciej bym zrobil prawdziwy minaturowy modle ORP Jaskolki niz do SH3.

Grom zachecil mnie do robienia noiwych 3d modeli (jednostek do SH3) i dzialania ogolnie w SH3. Podchodzilem do tego chyba 3 razy byla mala zaloga ale zawsze kidy sie za angazowalem to zaloga sie rozpadala. Wiesz ludzie nie zdaja sobie z tego sprawy ze to jest naprawde zmudna droga i wymaga duzego poswiecenia niemowiac juz o zdolnosciach ktore sa potzebne do modyfikacji SH3 zwlaszcza kiedy chesz dodac nowy 3d model do SH3.


Ja juz z nikim w srod Polakow sie nie lacze w zadne mod team do SH3 zauwazylem ze na poczatek przez pare tygodni te osoby sa pelne entuzjamu a potem niestety trudnosc modifikacji w SH3 zabija ich entuzjazm. Jesli znajdzie sie ktos kto pokaze ze moze dodatc nowy 3d model do SH3 w srod Polakow i jest naprawde zinteresownay modifikacja SH3 to w tedy to moze bedzie mozliwe a zeby cos razem zdzialac.

Moj zkonwertowany 3d model orp Jaskolki jak juz mowilem potrzebuje ustawien wewnetrznych bardzo waznych systemow na statku jak bron i inne bez ktureych to tylko bedzie stateczny 3d model orp jaskloki w grze. Nic niemowie lub obiecuje jak czas pozwoli to dokocze orp jaskolke.

Moja porada dla ciebie:

1. Zacznij od istniejacych okretow w grze. Zmien np istaniejaca wierze z jednego typu na drugi i tak poprostu z krzyzuje te statki pomiedzy soba. Jesli ci to wyjdzie to nastepny krok bedzie dodawanie nowego 3d modelu okretu czy statku do gry.

2. Przygotuj sie mentalnie na wielele potyczek i niewypalow bo bedzie tego mnustow moge cie to zagwarantowac. Jesli bedziesz mial problem ktorego nie mozesz rozgrysc mozesz sie zemna skontaktowac przez ICQ lub GG.

ICQ 13932991 lub gg 8153462

Moj jezyk polski nie jest moim pierwszym jezykime ja sie go nauczylem mieszkam w USA ale. Umiem w miare pisac zajmuje mi to duzo czasu wiec ogolnie lubie pisac w jezyku angielskim. Przepraszam za bledy.

Chris a.k.a Orzel

sonar_PL 09-08-06 06:21 AM

dziêki chris...
 
hmmmm... powiem ci ¿e samo modelowanie w 3D to dla mnie prawie ¿aden problem. :smug: a jak z tymi skryptami - nie wiem. pogrzebie siê - zrobi siê. ogólnie szybko rozumuje i s±dzê ¿e to rozgryzê bez problemu. hackowanie i crackowanie bliska mi rzecz....:hmm: odezwê siê na gg. czemu nie. dziêkujê ci za wyczerpuj±c± odpowied¼. s:ping:nar umie - s:ping:nar zrobi... jak co¶ to dawajcie wszystko co macie do 3Ds MAX i sh3 na sonarek@tlen.pl. MOJE GG: 1548506

polski masz OK. czym siê przejmujesz... naprawdê super...


pozdrowionka

THE_ORZEL 09-08-06 12:00 PM

Co potrzebujesz:

Nie wspomne wlasnej zdolonsci kturej niestety nie mozna nabyc szybko tylko z czasem i praktyka modyfikujac gry. :)

Maya 6.0 lub 7.0 lub jakom kowiek wersje masz. Ja wole nowsze. Nie uzywalem 3d max do robienia czy konwerttacji 3d modeli do sh3 ale na sile tez mozna leprzy jest jendak Maya do dzialania w obj formacie jaka wydaje Pack3d.

Pack3d wszystkie wersje. Njastarsza dziala najlepiej na importowanie i exportowanie modeli te pozniejsze dzialaja lepiej w edytowaniu wewnetrznych rzeczy dat file.

PaintShop pro lub Photoshop do edytowania i konwertowania textures itd.

010 Hexeditor lub inny dobry hexeditor.

Dodatkowe programy.

Deep Exploration na konwertacje roznych innych 3d modeli. (Wersja platna.)

MilkShape tez przydatny do konwertacji roznych 3d modeli. (Wersja platna.)

3d Object swietny orogram ktury moze otworzyc wile formatow 3d z gier itd. (Wersja platna.)

Powyzszcze wersje darmowe so dobre do ewaluacji ale nie do konkretnego uzywania.

Sonar_PL nie obraz sie ale jak pokazesz ze umiesz cos zrobic jak np dodac nowy 3d model lub dobrze zmodyfikjowany istniejacy 3d model do SH3 to jesli nie dokocze edutowac ta ORP Jaskolke to ja ci wysle i bedziesz mogl ja dokonczyc.

ORP Jaskolka jelsi chodzi o 3d model jest juz w grze plywa potrzebne jest tylko dodanie dziweku, uszkodzenia, ustawienia broni i innych kosmetycznych rzeczy moze tez leprzet textury.

Narazie i zycze ci powodzenia :up: :)

Chris a.k.a Orzel

PS. Sa pewnie inne tools okturych zapomnialem w spomniec te powyzej programy to moja wlasna selekcja oprucz Pack3d ktury muisz miec. Ja podkoniec konwertowania ORP Jaskolki zrobilem wlasne plugins do Maya ktore sa leprze od pack3d ale ze wzgledu na legalne sprawy niemoge ich wydac chybaz ze jako wersje ogladajaca ale nie exportujaca. To ze wzgledu na Maya w Maya plugin muis byc tak zrobiony a zeby ni konflikotowal z licencja programu ktrego ty robisz 3d model czy edytujesz.

Grom 09-21-06 10:02 AM

Quote:

Originally Posted by "THE ORZEL
Ja juz z nikim w srod Polakow sie nie lacze w zadne mod team do SH3 zauwazylem ze na poczatek przez pare tygodni te osoby sa pelne entuzjamu a potem niestety

I to niestety jest smutna prawda, która dotyczy nie tylko modów.

sonar_PL 09-24-06 06:45 PM

jaskó³ka
 
WItam. Przepraszam, trochê pracowa³o siê w delegacji i nie mia³em mo¿liwo¶ci owiedziæ forum. THE_ORZEL... dziêkujê Ci za wyczerpuj±c± odpowied¼... Tobie grom równie¿. Domy¶lam siê ¿e nie bêdzie to ³atwe zadanie. Mam dodatkowy problem. Spali³em mojego Athlona 3,2 ghz :doh: i teraz mam dopiero problem bo jedyne co mam na t± chwilê to Pentium 500 i mogê sobie pomarzyæ o SH3. Ech, ju¿ têskniê... :yep: Pozdrawiam ch³opaki. sOnar


All times are GMT -5. The time now is 06:50 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.