SUBSIM Radio Room Forums

SUBSIM Radio Room Forums (https://www.subsim.com/radioroom/index.php)
-   Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne (https://www.subsim.com/radioroom/forumdisplay.php?f=205)
-   -   Polska Flota dla SH3 (https://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=91649)

Polak2 04-06-06 06:22 AM

Polska Flota dla SH3
 
No to kto sie pisze do pomocy?
Pierwsze pytanie: jakie jednostki na poczatek? Czy moze te z 1939? Ja proponuje: Burza , Wicher, Blyskawica, Grom?
Drugie pytanie: Jakie istniejace modele SH3 najbardziej wygladaja jak te wyzej wymienione?

Myszkin 04-06-06 07:20 AM

Hmm, odpowiadając na II pytanie: Błyskawica-Grom, można tu podciągnąć Tribala i pozmieniać parę rzeczy.

Wicher-Burza...może z V&W?

A może coś z amerykańskich DD, występujących w grze? :hmm:

Polak2 04-06-06 08:47 AM

A co bys powiedzial na Burza Wicher to francuski River Destroyer a Grom i Blyskawica to wloski Soldati?
Jezeli chodzi o to pierwsze to nawet ze wzgledu na fakt ze Burza i Wicher byly budowane we Francji. Wyposazenie w bron (dziala AAA , KM, itp) te same. Co do Soldati to chyba podobienstwo jest mniejsze, ale dla mnie wygladaja dalej blisko. Tak czy inaczej prosze o wiecej porad i glosow.

Myszkin 04-07-06 03:57 AM

Z tym wyborem okrętów to jest jeszcze małe piwo - gorzej z ich przeróbką. Ja swego czasu korzystałem z programiku Pack3D, o którym dużo piszą w podforum SH3 MODS WORKSHOP a który rozkłada model okrętu/staku z SH3 na ileś tam plików, które można otworzyć w większoścu programów do edycji 3D - ja korzystałem z darmowego 3DExplor. Z braku czasu nie zainteresowałem się tym tematem bardziej dogłębnie.

Polak2 04-07-06 06:59 AM

Masz racje Myszkin ze czy dalej w las tym wiecej drzew, ale wszystkie trudnosci sa do pokonania jezeli sie chce i jezeli widac ze jest zainteresowanie i wspolpraca. Pack3D jets jedynym programem umozliwiajacym otwarcie dat files zawierajacych 3D objekty. Ja go mam i uzywam. To nie problem. Problem ze nie wszystko zostaje prawidlowo wczytane w gre po zmianach. Ja zostawilem pare pytan na glownym forum ale po prawdzie widze ze ze pomimo dosyc duzej liczby ludzi robiacych mody pomoc nowicjuszom niestety nie jest najsilniejsza strona grupy SH3.

Bylbym zobowiazany gdyby dalej ktos pomocny wejzal sie w szczegoly jaki istniejacy model najbardziej przypomina to co chcemy zobic nowego. Nawet jezeli dany element by wystepowal w jakims innym modelu to tez chyba taki transfer bylby mozliby. Ale najlepiej i najbezpieczniej zeby to byl jeden oryginalny model jak baza startowa.

Ej , sprobowac zawsze mozna. Co moze sie zdarzyc w najgorszym przypadku to to ze sie poddamy i podziekujemy za uwage i wspolprace. Tak czy inaczej nie ma obawy - wszystko pozostanie w "polskiej rodzinie" ;)

Grom 04-07-06 08:38 PM

Jednak projekt DC2 nie umarł. Koledzy z SubClub nad czymś pracują. Ja niestety nie znam się ani na modelach 3D, ani programowaniu. Tak więc jeśli ktoś wierzy w Chrisa (a sądze, że on za tym stoi) tam się zbiera skład i coś dłubią przy SH3 tak by DD vyły dostępne dla graczy. BTW chętni, 3D modelarze itd itd zapraszam na forum SubClub.

Polak2 04-07-06 10:21 PM

Chetnie w miare swoich mozliwosci pomoge. Problem tylko ze nie zamierzam biegac i rejestrowac sie po tych wszystkich innych forach bo w koncu sam sie zgubie i zapomne gdzie bylem z kim gdzie rozmawialem. Czy nie mozna sie spotkac tutaj?
Ale raz jeszcze chetnie oferuje swoja pomoc.

Grom 04-08-06 05:10 AM

Nie to forum na którym się ostatnio rejestrowałeś nie jest na mojej stronie :) SubClub kiedyś nazywana Wolf Packe League.
http://subclub.info/phpBB_subclub/

Oto link.

PL_Szczur 08-16-06 07:56 PM

>POLAK2

Zrobienie ORP Wicher jest dosc trudna sprawa wedlug mnie. Ta francuska klasa niszczycieli odznaczala sie dosc smuklym kadlubem , szeroko rozstawionymi trzema kominami i specyficznym ukladem pokladu.
Jak dzis widzialem, sa jednak juz pewne proby stworzenia tej klasy, jednak efekt koncowy wedlug mnie , nie jest rewelacyjny. Oczywiscie chwala tworcy za wszelkie proby ubarwienia tej skapej gry , kazda nowa jednostka.

Co do twego pytania tyczacego jednostek nadajacych sie do "naturyzacji" na H71 , to ja swojego czasu rozpoczalem "miks", miedzy wloskim Soldatim (komin, uklad nadbudowek) i niemieckim niszczycielem (kadlub, nadbudowki).
Trzeba pamietac ze byl to jeden z najwiekszych naszych niszczycieli, ktory przez wlasnie swoj wyglad i jeden komin szczycil sie "udawaniem lekkiego krazownika".
Modernizujac wiec, cala sztuka byloby uzyskac te wlasnie cechy.

Ja juz raczej wycofalem sie z prac w tym zakresie , ale gdybys potrzebowal pomocnej dloni , skontaktuj sie z PL_David z SEADEVILS.
Ten facet posiada nie zla wiedze w tym temacie , a jego malowania (historyczne) stawiaja kropke nad "i" w temacie zmodyfikowanych jednostek .

P.S.
Na wyposarzenie nie patrz. Tworcy tej wspanialej gry niewysili sie na tyle, by rozroznic we wszystkich panstwach rodzaj kalibru stosowany przez francuzow (np. 130mm) . Wiele wartosci jest tu wspolnych , tak samo jak glowne wieze. Istota powinien byc wyglad, reszta to juz zabawa.


All times are GMT -5. The time now is 09:17 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.