SUBSIM Radio Room Forums

SUBSIM Radio Room Forums (https://www.subsim.com/radioroom/index.php)
-   Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne (https://www.subsim.com/radioroom/forumdisplay.php?f=205)
-   -   SH4 - problem z paliwem (https://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=197547)

PJF 08-09-12 08:07 AM

SH4 - problem z paliwem
 
Witam,

Jestem nowa osoba na tym forum. Niedawno zaczalem grac w Silent Hunter IV. Nie jestem wicc zbyt docwiadczonym graczem. Mam pytanie odnosnie paliwa. Jedyny mod jaki do tej pory zainstalowalem dotyczy wprowadzenia nomografu. Zauwazyzem, ze plynac na zachód z Pearl Harbor czy Midway w strone Honsiu czy Okinawy moje okrety podwodne zuzywaja wiecej paliwa niz pokonujac analogiczna trase plynac w odwrotna strone. Jest to dziwne. Juz niejeden raz zdarzalo mi sie z tego powodu skonczyc gre gdzies na srodku oceanu z braku paliwa. Zaznaczam, ze plyne na 1/3, czyli mala naprzód (w tym trybie najoszczedniej zuzywa sie paliwo). I tu pytania do bardziej doswiadczonych graczy? Z czego to wynika?

Czy Wy macie jakies wlasne reguly gospodarowania paliwem w SH4?

Ponadto mam pytanie, dlaczego nie mozna dokowac w bazie w Darwin? W kazdym razie ja w 1942 r. gry tam poplynalem, liczac na uzupelnienie paliwa, ale niestety spotkalo mnie rozczarowanie, bo ikona dokowania sie nie pojawila.

Czy ktos z Was wie, jak dokladnie nazywa sie mod i skad go mozna sciagnac modyfikujacy wyglad mapy. Na YouTube mozna natknac sie na filmiki, na których widac znacznie zmodyfikowany wyglad ladów z odzwierciedleniem uksztaltowania terenu. Wyglda to o niebo lepiej od standardowego widoku mapy.

Czy Wy równiez mieliscie tak duze problemy z trafieniem torpedami w trybie recznego ustawiania kalkulatora TDC?

Czy ktos z Was zna odpowiedzi na powyzsze pytania?



stanger 08-17-12 05:46 PM

Grasz w niezmodowanego Sh4? Ja juz; nie pamietam, jak to bylo z paliwem w oryginalnej grze, ale w TMO tryb oszczedzania paliwa to 2\3. Ale sam mozesz to zbadac;, tzn. jak daleko "pozeglujesz" z dana; predkoscia; klikajac ikonke: "max range at current speed" , tylko upewnij sie;, ze okret osiagnal pelna predkosc, a nie jest w trakcie rozpedzania sie;. Na zuzycie paliwa ma tez wplyw pogoda i ladowanie baterii (szybciej plyniesz ladujac baterie - wiecej paliwa zuzywasz).
Co do moda zmieniajacego mape: Nav Map Makeover
A co do celowania: na poczatku (w 2007) mialem sporo z tym problemow, mimo doswiadczenia z SH3, bardzo pomogla metoda Dicka O'Kane'a:
http://www.subsim.com/radioroom/show...14&postcount=3
Teraz robie to tak:
1. Cel w zasiegu wzroku\uszu: identyfikacja, ustalenie kursu i pomiar predkosci (z mapa i zegarkiem w reku);
2. Peryskopowa i cisza na okrecie; wybieram punkt na trasie celu w ktorym zaczne; uzywac PK, rysuje\obliczam na mapie AOB i odleglosc;
3. zanim cel osiagnie ten punkt sprawdzam poprawnosc obliczen; w ustalonym punkcie wlaczam PK, sprawdzam jeszcze raz poprawnosc danych; jesli wszystko OK, odpalam torpedy - najlepiej nie strzelac na 90 stopni (niewypaly); mozna tez poslac jedna z torped troche do przodu, wszystko zalezy od sytuacji, predkosci i odleglosci celu itp.
To dziala w przypadku statkow handlowych, zazwyczaj plynacych pojedynczo, z konwojem trzeba uwazac na eskorte, a w przypadku atakujacych kontrtorpedowcow - uciekac; albo improwizowac; albo jedno i drugie :D

(co z tymi polskimi znakami??)

czart 09-01-12 11:40 AM

mam klopot z paliwem:

- misja Ocean Indyjski U-boot z turbina Walthera.
Doplyniecie do nakazanego sektora kosztuje mnie 50% paliwa, a gdzie patrolowanie?:timeout:

marczenko8406 04-30-13 11:15 AM

Ja z kolei mam problem z paliwem w kampanii. Mam SH4 v1.5 w czasie grania w pojedyncze misje wszystko działa a w trakcie kampanii paliwa mi nie ubywa mimo ustawionych opcji LIMIT PALIWA. Okręt płynie a paliwa nie ubywa


All times are GMT -5. The time now is 11:02 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.