PDA

View Full Version : Problem sh3 + gwx 3.0 + kilka modów


Oski91
08-10-09, 06:37 AM
Witam! :salute:

Mój problem jest taki: zwykłe SH3 z patchem 1.4 chodzi dobrze (pod względem graficznym - żadnych przycin itp.), loading również przebiega dosyć znośnie (tj. nie za długo jak dla mnie). Ale jak zainstaluje GWX 3.0 i kilka minimodów dołączonych do GWX i np. startuje z pojedynczą misją no to szlag mnie trafia bo pasek loadingu dochodzi do około 95% i potem :damn::damn::damn::damn::damn: tj. ponad 5 minut czekania lub więcej. W dodadtku to sie dzieje gdy SH3 dam najwyzszy priorytet w menedzerze zadań w Windowsie. Potem gra sie juz normalnie bez zadnych lagów

moj komp to
pentium 4 2.4 ghz
1 gb ram
geforce 6600 gt 128 mb
(rozmiar pliku stronicowania ustawiłem na 2000 MB - tak na 1 z for jakis gostek polecał co podobno przyspiesza gre pod wzgledem loadingu własnie)

HELP!!!

talesofvalor
08-10-09, 07:44 AM
Eeh...
Could you post this in english, please?

conus00
08-10-09, 08:17 AM
I think he's saying something like this:
"Vanilla SH3 patched to 1.4 works fine (as far as graphics goes, no problems). Loading time is fairly short. As soon as I install GWX3.0 and additional mods for GWX3.0 and I start a mission it's driving me nuts that the indicator goes approx. to 95% and after that even after even 5 mins of waiting, nothing.
If i assign SH3 process the highest priority in Windows the game works without any lag."

Well, to me it seems that he posed and answered his question at the same time... On my computer (running GWX3.0 and bunch of additional mods) 5 mins waiting to load mission is quite normal... :D

evan82
09-26-09, 05:05 PM
Witam! :salute:

Mój problem jest taki: zwykłe SH3 z patchem 1.4 chodzi dobrze (pod względem graficznym - żadnych przycin itp.), loading również przebiega dosyć znośnie (tj. nie za długo jak dla mnie). Ale jak zainstaluje GWX 3.0 i kilka minimodów dołączonych do GWX i np. startuje z pojedynczą misją no to szlag mnie trafia bo pasek loadingu dochodzi do około 95% i potem :damn::damn::damn::damn::damn: tj. ponad 5 minut czekania lub więcej. W dodadtku to sie dzieje gdy SH3 dam najwyzszy priorytet w menedzerze zadań w Windowsie. Potem gra sie juz normalnie bez zadnych lagów

moj komp to
pentium 4 2.4 ghz
1 gb ram
geforce 6600 gt 128 mb
(rozmiar pliku stronicowania ustawiłem na 2000 MB - tak na 1 z for jakis gostek polecał co podobno przyspiesza gre pod wzgledem loadingu własnie)

HELP!!!

Jak na GWX3 to masz za malo ramu.:yep: Pograsz ale bez komfortu. Radzilbym podbic ram do ok 3.24GB, procesor DUO ok 3.00 GHz, a nawet wowczas moze sie czasami przycinac szczegolnie kiedy masz duzo jednostek w zasiegu wzroku. Supermody dodaja sporo ruchu i wowczas gra jest bardziej "pamieciozerna". Plik stronicowania to najlepiej zostaw w spokoju. Przyznaj mu wielkosc przydzielona przez system. Wszystkie tak zwane poprawy wydajnosci systemu przez grzebanie przy plikach sronnicowania i tym podobne to jedne wielkie oszustwo. W rezultacie masz tylko wolniejszy komputer. Nie zaszkodzila by jakas lepsza karta grafiki takze. Tak jak mowilem, pograsz, ale tak jak pisales. Przeczysc takze rejestr jakims dobrym programem. Zaopatrz sie w program do odinstalowywania calkowitego progrmow, tak by nie zostaly stare wpisy w rejestrze. Dbaj rowniez o rejestr, usuwaj zbedne pliki i wpisy w rejestrze i koniec.:up:

SH3 w wersji "golas" to nic w porownaniu z tym co dodano do takich modow jak GWX.:salute:

FIREWALL
09-26-09, 06:46 PM
Low end rig I'm afraid.

jaxa
10-03-09, 05:20 PM
Właściwie evan powiedział już wszystko w tym temacie - 1 GB RAM to zdecydowanie za mało do GWX, 2 GB to minimum do normalnego działania (a i tak odpalanie gry lub wczytywanie misji potrafi niemiłosiernie się przeciągać). Geforce 6600 ze 128 MB pamięci też nie ułatwia tutaj roboty. Żadne tricki z grzebaniem w plikach systemowych tutaj nie pomogą, po prostu dorzuć 1 GB pamięci i już poczujesz różnicę, dobrze byłoby też wsadzić jakąś grafę z min. 256 MB pamięci.