SUBSIM Radio Room Forums



SUBSIM: The Web's #1 resource for all submarine & naval simulations since 1997

Go Back   SUBSIM Radio Room Forums > Subsim International > Subsim.com Polskojęzyczne forum dyskusyjne
Forget password? Reset here

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-09-12, 08:07 AM   #1
PJF
Bilge Rat
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 1
Downloads: 3
Uploads: 0
Default SH4 - problem z paliwem

Witam,

Jestem nowa osoba na tym forum. Niedawno zaczalem grac w Silent Hunter IV. Nie jestem wicc zbyt docwiadczonym graczem. Mam pytanie odnosnie paliwa. Jedyny mod jaki do tej pory zainstalowalem dotyczy wprowadzenia nomografu. Zauwazyzem, ze plynac na zachód z Pearl Harbor czy Midway w strone Honsiu czy Okinawy moje okrety podwodne zuzywaja wiecej paliwa niz pokonujac analogiczna trase plynac w odwrotna strone. Jest to dziwne. Juz niejeden raz zdarzalo mi sie z tego powodu skonczyc gre gdzies na srodku oceanu z braku paliwa. Zaznaczam, ze plyne na 1/3, czyli mala naprzód (w tym trybie najoszczedniej zuzywa sie paliwo). I tu pytania do bardziej doswiadczonych graczy? Z czego to wynika?

Czy Wy macie jakies wlasne reguly gospodarowania paliwem w SH4?

Ponadto mam pytanie, dlaczego nie mozna dokowac w bazie w Darwin? W kazdym razie ja w 1942 r. gry tam poplynalem, liczac na uzupelnienie paliwa, ale niestety spotkalo mnie rozczarowanie, bo ikona dokowania sie nie pojawila.

Czy ktos z Was wie, jak dokladnie nazywa sie mod i skad go mozna sciagnac modyfikujacy wyglad mapy. Na YouTube mozna natknac sie na filmiki, na których widac znacznie zmodyfikowany wyglad ladów z odzwierciedleniem uksztaltowania terenu. Wyglda to o niebo lepiej od standardowego widoku mapy.

Czy Wy równiez mieliscie tak duze problemy z trafieniem torpedami w trybie recznego ustawiania kalkulatora TDC?

Czy ktos z Was zna odpowiedzi na powyzsze pytania?



Last edited by PJF; 08-09-12 at 12:52 PM.
PJF is offline   Reply With Quote
Old 08-17-12, 05:46 PM   #2
stanger
Engineer
 
Join Date: Apr 2012
Location: Poland
Posts: 200
Downloads: 84
Uploads: 0
Default

Grasz w niezmodowanego Sh4? Ja juz; nie pamietam, jak to bylo z paliwem w oryginalnej grze, ale w TMO tryb oszczedzania paliwa to 2\3. Ale sam mozesz to zbadac;, tzn. jak daleko "pozeglujesz" z dana; predkoscia; klikajac ikonke: "max range at current speed" , tylko upewnij sie;, ze okret osiagnal pelna predkosc, a nie jest w trakcie rozpedzania sie;. Na zuzycie paliwa ma tez wplyw pogoda i ladowanie baterii (szybciej plyniesz ladujac baterie - wiecej paliwa zuzywasz).
Co do moda zmieniajacego mape: Nav Map Makeover
A co do celowania: na poczatku (w 2007) mialem sporo z tym problemow, mimo doswiadczenia z SH3, bardzo pomogla metoda Dicka O'Kane'a:
http://www.subsim.com/radioroom/show...14&postcount=3
Teraz robie to tak:
1. Cel w zasiegu wzroku\uszu: identyfikacja, ustalenie kursu i pomiar predkosci (z mapa i zegarkiem w reku);
2. Peryskopowa i cisza na okrecie; wybieram punkt na trasie celu w ktorym zaczne; uzywac PK, rysuje\obliczam na mapie AOB i odleglosc;
3. zanim cel osiagnie ten punkt sprawdzam poprawnosc obliczen; w ustalonym punkcie wlaczam PK, sprawdzam jeszcze raz poprawnosc danych; jesli wszystko OK, odpalam torpedy - najlepiej nie strzelac na 90 stopni (niewypaly); mozna tez poslac jedna z torped troche do przodu, wszystko zalezy od sytuacji, predkosci i odleglosci celu itp.
To dziala w przypadku statkow handlowych, zazwyczaj plynacych pojedynczo, z konwojem trzeba uwazac na eskorte, a w przypadku atakujacych kontrtorpedowcow - uciekac; albo improwizowac; albo jedno i drugie

(co z tymi polskimi znakami??)
stanger is offline   Reply With Quote
Old 09-01-12, 11:40 AM   #3
czart
Nub
 
Join Date: May 2005
Posts: 4
Downloads: 2
Uploads: 0
Default

mam klopot z paliwem:

- misja Ocean Indyjski U-boot z turbina Walthera.
Doplyniecie do nakazanego sektora kosztuje mnie 50% paliwa, a gdzie patrolowanie?
czart is offline   Reply With Quote
Old 04-30-13, 11:15 AM   #4
marczenko8406
Nub
 
Join Date: Apr 2013
Location: Szczecin
Posts: 2
Downloads: 231
Uploads: 0
Default

Ja z kolei mam problem z paliwem w kampanii. Mam SH4 v1.5 w czasie grania w pojedyncze misje wszystko działa a w trakcie kampanii paliwa mi nie ubywa mimo ustawionych opcji LIMIT PALIWA. Okręt płynie a paliwa nie ubywa
marczenko8406 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 02:56 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 1995- 2024 Subsim®
"Subsim" is a registered trademark, all rights reserved.