View Single Post
Old 07-26-06, 08:44 AM   #14
OuNiS
Engineer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Poland
Posts: 209
Downloads: 70
Uploads: 0
Default

Quote:
Originally Posted by torpcatcher
Jezeli chodzi o zatapianie statkow... To ja sobie nie wyobrazam ze nawet najwiekszy statek jest wstanie wytrzymac 600kg ladonkow wybuchowych.
Wiesz 600 kilosow to srednio dwie torpedy. Tutaj moznaby dyskutowac o punkcie w ktorym nastapi eksplozja, ladunku statku, tonazu, konstrukcji itp.
Ciekawie opisane jest to w manualu do Tonnage War.
Generalnie czas zatapiania w Tonnage War podoba mi sie. Chociaz nie zgodze sie z autorem ze w oryginalnym SH3 schemat zatapiania byl uproszczone. Sam pamietam akcje, kiedy po dwoch torpedach w czesc rufowa, frachtowiec C2 nie za bardzo chcial tonac. Poniewaz plywalem wtedy typem II, nie mialem go czym dobic (a szkoda mi bylo torped). Postanowilme wiec go sledzic (plynal jakies 3-4 wezly). Zatonal po nastepnego dnia przed poludniem.
Co sie tyczy "efektywnosci" dziala to jego pogorszenie w Tonnage tez mi sie podoba. Srednio 20stoma pociskami to mozna zatopic lodz rybacka a nie frachtowiec 6000 BRT. Poza tym dobor odpowiendnich pociskow tez sie liczy. Kiedys zrobilem taka mala probe. Strzelalem w przybrzezny statek handlowy tylko oswietleniowymi. Zatonal po 17 celnych strzalach. Nonsens, chyba ze poklad pelen byl beczek z benzyna.
OuNiS is offline   Reply With Quote