PDA

View Full Version : SHV - przed premierą


Sone7
02-21-10, 09:45 PM
Wiem, że w świetle ostatnich informacji to drażliwy temat, ale zapytam..

Co sądzicie o SHV opierając się na tych skrawkach informacji od Ubi i o wiele wiekszym wkladzie Neal'a?

Jesli o mnie chodzi, staram sie trzymac optymizmu.
Moim zdaniem najwazniejsza jest zmiana w kierunku poprawienia wrazen, nastroju. Regresu pod wzgledem rozgrywki sie nie spodziewam, z czasem spolecznosc napewno zrobi swoje... nie od razu powstalo SHIII jakie mamy teraz http://ubootwaffe.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif
Jedynym realnym problemem jest to cale OSP.. oby zrezygnowali z niego z czasem lub chociaz zmienili "warunki".

Niemalze to samo napisalem na innym forum, wybaczcie, ale jest juz pozno :P A tak tu cicho w polskojezycznym dziale, ze trzeba cos rozruszac ;)

col_Kurtz
02-22-10, 11:26 AM
Wiem, że w świetle ostatnich informacji to drażliwy temat, ale zapytam..

Co sądzicie o SHV opierając się na tych skrawkach informacji od Ubi i o wiele wiekszym wkladzie Neal'a?

Jesli o mnie chodzi, staram sie trzymac optymizmu.
Moim zdaniem najwazniejsza jest zmiana w kierunku poprawienia wrazen, nastroju. Regresu pod wzgledem rozgrywki sie nie spodziewam, z czasem spolecznosc napewno zrobi swoje... nie od razu powstalo SHIII jakie mamy teraz http://ubootwaffe.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif
Jedynym realnym problemem jest to cale OSP.. oby zrezygnowali z niego z czasem lub chociaz zmienili "warunki".

Niemalze to samo napisalem na innym forum, wybaczcie, ale jest juz pozno :P A tak tu cicho w polskojezycznym dziale, ze trzeba cos rozruszac ;)

W obecnym świetle wygląda to fatalnie. Raz, OSP, ewentualnie DRM które zabije grę na amen. Dwa. kampania kończy się w 1943 i dostępne są jedynie VII - nic przeciw nim nie mam, ale IX też lubię, albo akurat ja, preferuję.
Z tego co czytałem tu i ówdzie, historia dla Rumunów miała inny bieg i można było spotkać w beta teście Bismarcka zadokowanego obok Holsteina u wybrzeży Polski 3 września 1939 roku oraz napotkać patrol angielskich niszczycieli... Whoops!
Jestem sceptykiem, bo został tydzień z ogonkiem i pewnych rzeczy nie da się zmienić. Jeśli mam płacić pełną cenę za półprodukt, to ja poczekam... może wyjdzie jak sugerują na gry online dodatek i jak zejdzie cena do 50 za oba wydawnictwa... skorzystam, o ile nie będzie problemów z DRM/OSP.
Mam SHIV + UBM wraz z modami i Ubisoft mógłby się w końcu zacząć uczyć, a nie kombinować jak Bill Gates z Windowsem ;)

Sceptyk :haha:

Sone7
02-28-10, 10:35 AM
Z tego co czytałem tu i ówdzie, historia dla Rumunów miała inny bieg i można było spotkać w beta teście Bismarcka zadokowanego obok Holsteina u wybrzeży Polski 3 września 1939 roku oraz napotkać patrol angielskich niszczycieli... Whoops!

Sceptyk :haha:
To na szczęście nie jest wielki problem, się poprawi ;)

Mamy już troszkę nowych informacji z Kanady..
Najbardziej mnie martwi brak możliwości używania TDC. Nie chodzi mi już nawet o pokrętła, ale samo ręczne ustalanie kursu dla torped. Rzekomo można tylko określać prędkość, odległość itd, szczegółów nie da się zmienić.
Podobnie się ma sprawa z kursem okrętu (z tego co wiadomo ani poprzez GUI ani bezpośrednio w centrali) ale to mam nadzieję załatwi jakiś wczesny patch - zbyt oczywisty brak.

Ale ogólnie chyba nie jest źle, jak na premierową wersję gry z serii SH :D

evan82
02-28-10, 01:52 PM
System DRM, zewnetrzene savey, potrzebny internet do singiel player. Dla nnie juz to zabija gre. Z tym TDC to tez sknocili strasznie jezeli tak ma byc jak pisaliscie. Obecnie nie gram na manualnym celowaniu, ale czasami sobie lubilem pograc, i wyglada to inaczej. Gdzie sie podzial kalkulator torpedowy?

Z tego co ludzie pisza wynika, ze gra ma duzo bugow. Operator sonaru nie melduje o wrogich jednostkach, tak jak i wachta pokladowa. Jest prawie slepa.
Nigdy nie gralem na 100% real ale to juz przesada.

Mnie szkoda kasy. Nie zaplace za gre z "wkładka".:O:
[EDIT]
Lubie także XXI, a go tam nie bedzie. Za to bedzie system DRM. Bez DRM i kwiatkow VII - ka by
mi wystarczyla.

Sone7
02-28-10, 02:45 PM
System DRM, zewnetrzene savey, potrzebny internet do singiel player. Dla nnie juz to zabija gre. Z tym TDC to tez sknocili strasznie jezeli tak ma byc jak pisaliscie.
(...)
Z tego co ludzie pisza wynika, ze gra ma duzo bugow.
Save'y sa zapisywane na dysku, a dodatkowo online ;)
Owszem, DRM jest be, oby skorzystali z mozliwosci rezygnacji z miesiecznym uprzedzeniem (jest taka klauzula gdzies) :yeah:
Co do bugow, trzeba poczekac. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za kilka miesiecy.

evan82
03-01-10, 03:24 AM
Save'y sa zapisywane na dysku, a dodatkowo online
Owszem, DRM jest be, oby skorzystali z mozliwosci rezygnacji z miesiecznym uprzedzeniem (jest taka klauzula gdzies)
Oby!
Co do bugow, trzeba poczekac. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za kilka miesiecy.
Wyglada na to, ze ktos juz jednak gral:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=162462
:yep:
[EDIT]Wiem. Pierwsza wersja gry, ale bugi i tak będą.

Sone7
03-01-10, 03:47 AM
Wyglada na to, ze ktos juz jednak gral:

Pół Kanady już gra, sklepy się nie postarały :arrgh!:

evan82
03-01-10, 05:45 AM
Pół Kanady już gra, sklepy się nie postarały :arrgh!:
U nas zawsze wszystko jest z opóźnieniem :x. Żeby jeszcze to się przekładało na korekty bugów i usunięcie DRM, ale wątpię.:wah:

Sone7
03-01-10, 06:45 AM
U nas zawsze wszystko jest z opóźnieniem :x. Żeby jeszcze to się przekładało na korekty bugów i usunięcie DRM, ale wątpię.:wah:
Oficjalna premiera to piątek..
A cały plan developerów z Bukaresztu chyba sprowadza się do uzupełniania braków po premierze. Wcześniej skupiali się na podstawach, teraz szczegóły.

At least I hope so :)

utops
03-01-10, 07:42 AM
Największym bugiem do tej pory jest fakt,ze wachta to w sumie taki graficzny cukiereczek a wachtowemu to chyba żart z super klejem zrobili,bo sie trzyma uzo nieprzerwanie.

col_Kurtz
03-01-10, 01:24 PM
:arrgh!:U nas premierą już przesunęli o jeden dzień... Nietypowe, bo u nas gry wychodzą we czwartki

No jak dobrze pokumał ja hurhilskij jazyk, to ten DRM trzyma sztywno "twoje" ustawienia sieci i nic kolego nie poczynisz bo ci wywali grę ;) Tak sobie myślę, że to pewnie zabezpieczenie, bo tak z otwartym netem siedzieć, to pewnie tak się zabezpieczyli.
Co do samej gry. Nie gram na manualu, jakieś 68% reala, ale głębokość torpedy lubię wybrać, tak by pod stępkę wepchnąć, czasami uda się złamać łajbę i ją podnieść :haha:
A tak serio... Czy to ma być tak, że jak mają przeładować torpedę, to ja tup-tup-tup do torpedowni i: ŁADOWAĆ?!? a potezm zurick do peryskopu... i z powrotem: tup-tup-tup... PAL!?! Czy ja Ben Johnson, albo jaki inny Woronin bym tak biegał po pokładzie? Na jaką cholerę załoga? Do gadki - szmatki? :haha:
Może ostro powiem, ale z tego symulatora oni robią FPS`a i zaraz dadzą mi pistolet w garść bym załogę zatopionego statku dobijał :hmmm:
Że detale wypieścili, grafę i model zniszczeń... Nie mogli zostać przy układzie SH III + SH 4 UBM?
No i kampania krótciutka... i tylko VII, a gdzie IX?!? CHodziły tak samo jak VII od `39 a teraz co? Na każdą łajbę nowy dodatek i mam z kieszeni łuskać 120 złociszy? To co... 360 na całą grę? Na raty mam ją kupować?!?
SH4 jak kupiłem, to niemal płakałem... z ilości błędów... Wydali UBM... a tu kamraty po angielsku gadają mi na pokładzie... Nie można było przewalić tego choćby z SH3?

Pozostaje czekać aż stanieje do 40 i wtedy będę myślał... Póki co, SH4 + OMEGU i tyle mojej kasy widzieć będą ;)

col_Kurtz
03-01-10, 01:31 PM
To na szczęście nie jest wielki problem, się poprawi ;)


Ale ogólnie chyba nie jest źle, jak na premierową wersję gry z serii SH :D

Ja bym powiedział, ogólnie nie jest za dobrze... Ot masz niemy film HD z pilotem w garści :O:
Przekombinowali. Ale cóż, jak się idzie po kasę, a nie po gracza, to są takie skutki ;)

Semtex
03-02-10, 11:05 AM
to kiedy u nas ta premiera? we czwartek?
osobiscie zrobilem juz preordera i czekam na premiere i kuriera :salute:
co to znaczy ze DRM trzyma sztywno ustawienia sieci?

col_Kurtz
03-02-10, 11:36 AM
U nas w piątek, przesunęli datę z 4. na 5. marca.
Że sam nic nie zrobisz, jak coś spróbujesz, kończy się wywaleniem gry.
Z tego co wczoraj doczytałem, wachta nie reaguje na nic, a jeden majtek jest dosłownie przyklejony do UZO, ni jak nie chce go puścić... :haha: Sonar też nie działa ponoć jak do tej pory ;) Czyli im dalej w las, tym gra staje się mniej atrakcyjna - jak dla mnie.:down:

Semtex
03-02-10, 12:45 PM
[QUOTE=col_Kurtz;1287980]Że sam nic nie zrobisz, jak coś spróbujesz, kończy się wywaleniem gry.[QUOTE]
nadal nic nie rozumie. a co tu chodzi? o robienie czego? z czym? masakra bedzie jak nie bedzie mozna nic sciagac w tle :o
osobiscie licze na to ze mody zrobia z tej gry naprawde cos fajnego. tak jak bylo i w zasadzie nadal jest z sh3.

col_Kurtz
03-02-10, 01:07 PM
[QUOTE=col_Kurtz;1287980]Że sam nic nie zrobisz, jak coś spróbujesz, kończy się wywaleniem gry.[QUOTE]
nadal nic nie rozumie. a co tu chodzi? o robienie czego? z czym? masakra bedzie jak nie bedzie mozna nic sciagac w tle :o
osobiscie licze na to ze mody zrobia z tej gry naprawde cos fajnego. tak jak bylo i w zasadzie nadal jest z sh3.
Prawdopodobnie tak.
Już wydali patch... Ale z tego co czytam, na jednym się nie skończy. Skopiowali (Ubi) większość rzeczy z poprzednich wersji, łącznie z SH3 i dali to do nowej gry SH5 nazywając.
Wiesz, liczyć można, ale lepiej własne pieniądze teraz. Ja się z kupnem wstrzymuję i bawię się w SH4 z dodatkami. Jak dadzą sobie spokój z singleplarem on-line to zacznę poważnie myśleć. Ale wpierw chcę zobaczyć czy tak zrobią i czy gra jest do zmodyfikowania - jeśli tak, po co mam teraz kupować pół,- ćwierćprodukt za cenę gotowego?

Semtex
03-02-10, 01:24 PM
niestety dzis jest taki trend aby wydawac niedokonczone gry. a ubi wiedzie w tej kwestii prym. to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia ich gra ktora wychodzi w takim stanie.
patch jest. jednak on tez chyba wprowadza jakies dodatkowe bugi.
coz ja kupilem po prostu z zamilowania do serii. sh3 jest kozaczny. sh4 pomijam bo nie lubie hamurgerow. wiec powrot do ubootow w shV to fajna sprawa.
no nic jakos to bedzie. 100zl w porownaniu do innych tytulow ktore wychodza z cenami 139zl to jeszcze nie tak duzo.
wracaja co gry. to jednak to zalewanie pomieszczen wyobrazalem sobie troche inaczej. woda po kostki jest zenujaca :down:
premiera w piatek a to znaczy ze gra bedzie dopiero w przyszlym tyg :/

col_Kurtz
03-02-10, 02:45 PM
W SHIV też można U-bootami, od 1.09.1939 ;)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b87b77083f06.jpg (http://naforum.zapodaj.net/b87b77083f06.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/34aec8822628.jpg (http://naforum.zapodaj.net/34aec8822628.jpg.html)

Semtex
03-02-10, 03:30 PM
wiem, ale robilem tyle podejsc do sh4 ze szok. nigdy nie wciagnal mnie tak jak sh3 :down:

col_Kurtz
03-02-10, 04:55 PM
Z dodatkami, taak? No, okay. Zaczynałem na SH3... ale grafa mnie wciągnęła do SH4 i tak pływam i pływam ;)

Sone7
03-03-10, 07:30 AM
Jesli chodzi o polska premiere, Cenega chyba sobie w kulki leci. Wysylaja dopiero jutro, a ja dzis znalazlem w Empiku.
Dla zainteresowanych - Torun, Empik na starowce.

Odmeldowuje sie, trzeba to przetestowac ;)

evan82
03-03-10, 11:13 AM
Jesli chodzi o polska premiere, Cenega chyba sobie w kulki leci. Wysylaja dopiero jutro, a ja dzis znalazlem w Empiku.
Dla zainteresowanych - Torun, Empik na starowce.

Odmeldowuje sie, trzeba to przetestowac ;)
Bardzo ciekawe swoja drogą. Przy okazji jakbyście jakieś "kwiatki" odkryli, to piszcie. Poza tym całym DRM, ciekawi mnie jak będzie wyglądać ta nasza wersja, pozdrawiam.:)
[EDIT]:
No i morze nasze forum się rozkręci.

Semtex
03-03-10, 11:58 AM
ogolnie premiery gier w polsce sa jakies popieprzone. premiera ma byc 5ego. a gre juz mozna kupic. i to nie jest 1 raz gdy "premiera" jest w taki sposob przeprowadzana. utwierdza mnie to tylko w kwestii ze nie warto u nas robic preorderow :down:
kupilem gre od cenegi poprzez allegro. a tam maja napisane ze wysylke robia we wtorki i piatki. :damn: to co oni zamierzaja mi gre wyslac w piatek zebym ja dostal w poniedzialek? to sie nazywa preorder made in poland? :rotfl2:

col_Kurtz
03-03-10, 03:01 PM
Jesli chodzi o polska premiere, Cenega chyba sobie w kulki leci. Wysylaja dopiero jutro, a ja dzis znalazlem w Empiku.
Dla zainteresowanych - Torun, Empik na starowce.

Odmeldowuje sie, trzeba to przetestowac ;)

Nie ukrywam, że oczekuję wieści z BDU wraz z ilustracjami ;)

Czymam ciuki :up:

Edit...

http://www.empik.com/silent-hunter-5-battle-of-the-atlantic-pc-multimedia,prod49970124,p

Jestem na kolanach... szczęka leży na wykładzinie... rękami zbieram oczy rozbiegane. Na stronie Empiku już jest... BESTSELLER:har:

Semtex
03-03-10, 04:41 PM
ladnie. widac ze gre bede mial zanim przyjdzie kurier. :arrgh!:

Sone7
03-03-10, 05:57 PM
Co do allegro, ja swoje anulowalem.. a wysylaja jutro (tj dzis, czwartek), to potwierdzone.
Screeny z mojego pierwszego patrolu sa w glownym temacie z grafikami w dziale SH5.

Musze powiedziec, ze mimo wszystko jest niezle.
Bledow specjalnie nie dostrzeglem, najbardziej razacy jest brak wielu podstawowych funckji. Ale jako ze naleza do nich takze te, ktore byly przez UbiRomania potwierdzone (np gramofon, plakat przy koi kapitanskiej), zakladam, ze wszystko jeszcze przed nami. Brakuje opcji ktore bez watpienia sprawdzilyby sie jako rozkazy wydawane oficerom (np. sprawdzanie glebokosci pod kilem, celowanie w linie wodna/nadbudowke/bron pokladowa, ostry zwrot - chyba ze to akurat pojawi sie wraz z doswiadczeniem nawigatora, jest bowiem dostepna u niego umiejetnosc sprawniejszego, szybszego wykonywania zwrotow).
Jesli chodzi o umiejetnosci.. nie widze w tym nic zlego o ile nie ma w nich przesady. Jak najbardziej wskazane jest np szybsze zanurzenien jesli mamy dobrego chief'a. To samo dotyczy celnosci dziala pokladowego i ilosci niewypalow w przypadku torped. Najwazniejsze, aby nie wprowadzac abstrakcji ;)

Zawsze bylem optymista ;)

Sone7
03-03-10, 06:08 PM
Jeszcze cos na temat DRM. Poczatkowo byla to wiadomosc to jednego z tutejszych uzytkownikow, ale mysle ze niekt sie nie obrazi, jesli skieruje to rowniez do innych ;)


DRM zasadniczo jak sie okazuje niczego w systemie nie blokuje, to sam Windows nie pozwala odlaczyc karty sieciowej, gdyz aktywne jest szyfrowane polaczenie (wlasnie DRM).
Polega to na tym, ze po kliknieciu skrotu SH5 wyskakuje male okienko w ktorym pdajemy nick i haslo naszego konta, nastepnie laczy sie i zrobione. Calosc zajmuje.. 10 sekund. Po wylaczeniu gry porgramik automatycznie takze sie wylacza.

Nie mialem zadnych problemow z synchronizacja save'ow z serwera, nawet nie zauwazam kiedy sie to dzieje ;) Choc oczywiscie wszytkie sa na dysku, dopiero w drugiej kolejnosci ida na serwer, aby mozna bylo je odczytac z innego komputera.
Jesli chodzi o aktualizacje to jest to niezalezne od DRM, system znany ze starszych gier Ubi. Mozemy nie sciagac, sciagnac ale nie instalowac itd.

col_Kurtz
03-04-10, 04:00 PM
Myślę, że nikt się nie obrazi... jak będzie takich postów przybywać ;)

Nie mogę wyjść z podziwu dla niektórych użytkowników tego forum i tej gry. Zarejestrował się w marcu tego roku wszedł na forum i umieścił kompas w głównym widoku... Za tydzień ta gra będzie grywalna w 100% I mam poważne wątpliwości... komu płacić za tę grę :arrgh!:

TheDarkWraith
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=163077&page=3

Semtex
03-04-10, 04:19 PM
gra jest troche dziwna, bardziej skomplikowana. co nie znaczy ze trudniejsza. faktycznie brakuje opcji z sh3. mianowicie celowania w konkretna czesc statku, jak to juz ktos wspomnial. to samo tyczy sie flak guna.
nie wiem jak wystawic wachte obserwacyjną, nie potrafilem zdjac ludzi ze stanowisk zeby sie zanurzyc :o
przeplynalem z kiel do dover a paliwa nadal 100% :dead:

col_Kurtz
03-05-10, 01:36 PM
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=163208&page=4

No comments... :yeah:
Za tydzień będziemy mieć SHV funkcjonalne jak SHIV:salute:

Wygląda to tak, że dzieciaki z Ubi zabawiły się w COPY&PASTE robiąc "nową" grę.

col_Kurtz
03-05-10, 01:52 PM
gra jest troche dziwna, bardziej skomplikowana. co nie znaczy ze trudniejsza. faktycznie brakuje opcji z sh3. mianowicie celowania w konkretna czesc statku, jak to juz ktos wspomnial. to samo tyczy sie flak guna.
nie wiem jak wystawic wachte obserwacyjną, nie potrafilem zdjac ludzi ze stanowisk zeby sie zanurzyc :o
przeplynalem z kiel do dover a paliwa nadal 100% :dead:

Trochę dziwna... Cóż za dyplomacja ;) Bez sarkazmu i ironii :)
Za chwilę będziesz miał opcje z SHIV a może i z SHIII, śledź forum jankesów ;)

col_Kurtz
03-15-10, 05:45 PM
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/984/t/koniec-drm-w-zabezpieczenia-cyfrowych-multimediw/page_num/3

Że nie znalazłem tego wcześniej :-? Artykuł dokładnie sprzed roku.

ariel30
04-14-10, 04:37 AM
Ano kupiłem sobie w preorder w sklepie Cenegi i leży sobie pudełeczko z płytką i jako taką instrukcją w szufladzie, bo zapomnieli dodać, że do tego DRM potrzeba połączenia szerokopasmowego i najlepiej typu lan, bo radiowe odpadają :( Porażka straszna, już i grać mi się odechciało w SH5 jak zobaczyłem co Ubi zrobiło z tej gry... Gdyby nie profanacja oryginału i mody z SUBSIM to pewnie bym się pochlastał z rozpaczy. I jeszcze z kolejnym patchem też nas Ubi wyrolowało. Jednym słowem PORAŻKA w wykonaniu Ubi.

tadeoxxl
04-16-10, 11:34 AM
Mam nadzieję że jak wypuszczą ubikacjoki patcha 1.2 to wyjdzie crack od jakichś panów:arrgh!: pomijający to zajefajne zabezpieczenie DRM kibicuję w tej sytuacji panom :arrgh!:

panzermeyer29
07-08-12, 05:37 AM
:03::03::03::03::)

panzermeyer29
07-08-12, 05:37 AM
super gierka